Chelsea - Manchester City 2-1 / Cetatenii, la prima infrangere din campionat.

Pe Stamford Bridge, Chelsea a invins liderul City si s-a apropiat la 7 puncte de acesta.

Chelsea Londra a reusit sa le administreze cetatenilor lui Mancini prima infrangere din campionat.

Balotelli a deschis repede scorul pe Stamford Bridge, reluand simplu in poarta dupa ce se descotorosise de fundasii londonezi. Ar fi putut fi 2-0 daca arbitrul Mark Clattenburg ar fi vazut faultul lui Bosingwa la David Silva.

Cel mai slab jucator al partidei a fost, fara indoiala, Gael Clichy. Mai intai Sturridge l-a intors pe toate fetele inainte de a centra pentru Raul Meirelles, care a egalat la 1, apoi a luat al doilea galben dupa o intrare la Ramires.

In ultimele minute, Lesscot a facut hent la sutul aceluiasi Sturridge, iar Clattenburg a indicat punctul cu var. Lampard a sutat cu sete pe centru pentru 2-1.

Esecul ii lasa pe cetateni pe primul loc, dar United se afla la 2 puncte de ei (36 fata de 38). Chelsea a urcat pe 3 cu 31 de puncte.

CM Handbal feminin: Rusia - Franta, derby-ul din "sferturi". Vezi programul complet!... Si Adrian Mutu a fost la vrajitoare...