Daniel Niculae a marcat golul lui Nancy in remiza de la Nice, scor 1-1

Atacantul Daniel Niculae a marcat un gol in partida pe care Nancy a incheiat-o la egalitate, sambata, in deplasare, scor 1-1, cu formatia OGC Nice, contand pentru etapa a 27-a din campionatului Frantei.

Niculae, integralist la Nancy, a marcat in minutul 12. Pentru Nice a inscris Dja Djedje, in minutul 36.

Intr-o alta partida, Saint-Etienne a invins in deplasare pe Valenciennes cu 2-1. Banel Nicolita nu a facut parte din lotul 'verzilor' fiind accidentat.

Cu punctul obtinut, Nancy a urcat pe locul 17 in clasament, primul loc deasupra liniei care delimiteaza zona retrogradabila, insa are un joc mai mult disputat decat Dijon, care va evolua duminica impotriva lui PSG.

Gigi Becali nu se teme de retrogradare... Liga 1: Otelul Galati - Ceahlaul 0-0...