Articole despre 1-1

Echipa naţională Under 15 a remizat, scor 1-1, într-un meci amical cu selecţionata similară a Ciprului

Echipa naţională Under15 a remizat, scor 1-1, într-un meci amical cu selecţionata similară a Ciprului, disputat la Centrul Naţional de Fotbal Buftea, informează frf.ro.

Marti, 19.11.2019, 17:19
Campioana CFR Cluj a început cu remiză sezonul în Liga I, scor 1-1 cu Poli Iaşi

Formaţia CFR Cluj, campioana en titre, a început ediţia 2019/2020 a Ligii I cu o remiză pe teren propriu, sâmbătă seară, scor 1-1 cu Poli Iaşi.

Sambata, 13.07.2019, 22:50
UCL: Steaua - Partizan 1-1/ Calificarea se decide în infernul de la Belgrad

Steaua Bucureşti şi Partizan Belgrad au remizat, scor 1-1, în prima manşă din cadrul turului III a Ligii Campionilor. Sârbii au deschis scorul prin Vulicevic, în minutul 63, iar Varela a restabilit egalitatea pentru roş-albaştrii în minutul 82.

Miercuri, 29.07.2015, 23:51
VIDEO! Steaua - CFR Cluj 1-1. Transversala i-a salvat pe roş-albaştri de la eşec

Steaua şi CFR Cluj au remizat în derby-ul etapei a III-a din Liga 1, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul prin Tiago Lopes, în minutul 16, iar Tudorie a restabilit egalitatea după pauză.

Sambata, 25.07.2015, 23:19
Vaslui - Dinamo 1-1

Dinamoa păţit-o la Vaslui! Centralul Marius Avram i-a refuzat 2 penaltiuri. Ambele comise de vedeta Sânmărtean. Avram a văzut însă un henţ în careu în favoarea moldovenilor.

Miercuri, 18.12.2013, 07:23
Meci amical: Viitorul Constanța - Rapid București 1-1

Rapid joacă în liga a doua, dar are echipă de prima divizie. Giuleştenii au remizat 1-1 cu Viitorul lui Hagi, într-un meci amical, dar se gândesc doar cum să scape de faliment.

Duminica, 17.11.2013, 09:25
Anghel Iordanescu: "Steaua a avut ghinion cu Basel!"

Ghinion curat pentru Steaua, in Elvetia! Aceasta este concluzia generalului Iordanescu, dupa Basel - Steaua 1-1.

Joi, 07.11.2013, 07:40
Romania - Slovacia 1-1

Romania n-a putut sa bata Slovacia in ultimul amical inaintea dublei cu Ungaria si Turcia, din preliminariile Mondialului din Brazilia. Echipa lui Piturca a condus la pauza, dupa golul lui Bogdan Stancu, dar slovacii au egalat in repriza a doua.

Joi, 15.08.2013, 08:10
Steaua - Dinamo Tbilisi 1-1/ Ros-albastrii merg in play-off-ul Champions League

Steaua Bucuresti a remizat pe teren propriu cu Dinamo Tbilisi, scor 1-1, in mansa a doua din cadrul turului 3 si s-a calificat in play-off-ul Champions League. Golurile partidei au fost inscrise de Latovelvici ('6) si Ustaritz ('48). In tur, formatia antrenata de Laurentiu Reghecampf s-a impus cu scorul de 2-0.

Marti, 06.08.2013, 22:38
Remiza in derbiul european dintre Petrolul si Pandurii: 1-1

Derbiul european dintre Petrolul si Pandurii a fost decis de Grozav! Atancatul lupilor a vrut sa dea gol, din penalti, cu o scarita, la scorul de 1-1. Nu l-a pacalit pe portarul vicecampionilor si l-a umplut de nervi pe Contra. Piturca s-a suparat si el.

Marti, 30.07.2013, 07:54
Dinamo - Ceahlaul 1-1/ "Cainii" s-au impiedicat in drumul spre Europa!

Dinamo s-a impiedicat in drumul spre Europa! Cainii au remizat pe Arena Nationala, 1-1, cu Ceahlaul. Dinamovistii dau vina pe arbitru. "Am avut doua penaltiuri si am primit gol dupa un hent!", urla seful Negoita.

Miercuri, 08.05.2013, 07:21
Rapid - Steaua 1-1/ Cazul "Bricheta", la un pas de repetitie

Derby-ul dintre Rapid si Steaua s-a terminat 1-1, dar evenimentele din tribuna puteau aduce un nou caz "Bricheta". In minutul 82, centralul Sebastian Coltescu a trimis echipele la cabine dupa ce fanii gazdelor au inceput sa arunce cu obiecte in teren. Partida s-a reluat dupa zece minute.

Luni, 15.04.2013, 00:04
Adrian Mutu, al doilea gol pentru Ajaccio. "Briliantul" a inscris din penalty printr-o "scarita" de efect

Adrian Mutu a reusit sa aduca un punct important pentru formatia sa, Ajaccio, in lupta pentru evitarea retrogradarii. Atacantul roman a inscris in minutul 74 dintr-o lovitura de la 11 metri, cu o scarita de senzatie, in remiza, scor 1-1, pe terenul lui Nancy.

Sambata, 24.11.2012, 23:22
Dorinel Munteanu, dupa remiza cu Viitorul Constanta: "Putea fi 3-0 pentru Dinamo pana la faza penalty-ului"

Dorinel Munteanu a debutat cu un semiesec pe banca lui Dinamo. Formatia sa a remizat, scor 1-1, in deplasarea cu nou-promovata Viitorul Constanta, echipa care in urma cu o saptamana era spulberata, pe acelasi stadion, de Steaua cu 4-0. Chiar si asa, “Neamtul” spune ca se observa un progres in evolutia echipei sale, care putea sa conduca cu un scor confortabil pana la pauza.

Duminica, 18.11.2012, 12:50
Galatasaray - CFR Cluj 1-1/ Remiza eroica pentru ardeleni

CFR Cluj a rezistat infernului de la Istanbul, remizand cu Galatasaray, scor 0-0, intr-un meci din cadrul etapei a 3-a contand pentru faza grupelor din Liga Campionilor. Pantelis Kapetanos a deschis scorul in minutul 19, iar Burak Yilmaz a restabilit egalitatea in minutul 77. Ardelenii au evoluat in inferioritate numerica mai bine de o ora de joc.

Miercuri, 24.10.2012, 00:03
FC Vaslui - CFR Cluj 1-1/ Ardelenii au ratat desprinderea in fruntea clasamentului

FC Vaslui si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in ultima partida contand pentru etapa a 24-a din Liga 1. Oaspetii au deschis scorul prin Ronny(14), iar gazdele au restabilit egalitatea prin Wesley(21)

Luni, 02.04.2012, 00:00
Daniel Niculae a marcat golul lui Nancy in remiza de la Nice, scor 1-1

Atacantul Daniel Niculae a marcat un gol in partida pe care Nancy a incheiat-o la egalitate, sambata, in deplasare, scor 1-1, cu formatia OGC Nice, contand pentru etapa a 27-a din campionatului Frantei.

Sambata, 10.03.2012, 00:00
Espanyol - FC Barcelona 1-1/ Catalanii, la cinci lungimi in spatele Realului

FC Barcelona pierde teren in duelul pentru castigarea campionatului cu Real Madrid. Galacticii s-au distantat la la cinci puncte in fruntea clasamentului din Primera Division, in urma semi-esecului inregistrat de catalani, scor 1-1, in derby-ul cu Espanyol.

Luni, 09.01.2012, 00:00
Vointa Sibiu - FCM Targu Mures 1-1/ Ardelenii raman neinvinsi in Liga 1

Vointa Sibiu a repetat isprava din meciul cu Steaua, atunci cand a obtinut un egal pe final de meci, si ramane astfel fara infrangere in Liga I, dupa ce a remizat, scor 1-1, cu FCM Targu Mures.

Luni, 15.08.2011, 00:00
Gazul a scos un egal, in deplasare la Mainz

Sunt si romani fericiti, in Europa. Gaz Metan, a facut senzatie, la Mainz. S-a intors, din Germania, cu un 1-1, care o face favorita, la calificarea, in play-off-ul, Europa League.

Vineri, 29.07.2011, 20:10
Vointa Sibiu - Steaua 1-1/ Ronny Levy, pas gresit la debut

Steaua Bucuresti n-a putut sa treaca de nou-prmovata Vointa Sibiu, in deplasare, terminand la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din cadrul primei etape a Ligii 1.

Sambata, 23.07.2011, 00:00
Steaua - NK Zagreb 1-1/ Ros-albastrii, neinvinsi in amicale

Steaua ramane neinvinsa, in jocurile amicale disputate in aceasta vara, dupa au remiza cu croatii de la NK Zagreb, scor 1-1. Formatia antrenata de Ronny Levy a dominat prima repriza, dar in lipsa unui varf veritabil, centrarile repetate ale lui Nicolita si Tatu n-au avut un destinatar potrivit. Brazilianul a fost din nou remarcatul echipei. Foarte activ, a nimerit bara in prima repriza cu un sut puternic de la distanta.

Miercuri, 13.07.2011, 00:00
Oltenii, in lacrimi. Universitatea Craiova a retrogradat in Liga a 2-a!

Universitatea Craiova va evolua in sezonul viitor in liga a doua. In meciul decisiv, la Bistrita, echipa din Banie nu a reusit decat un rezultat de egalitate, 1-1, si nu mai are nicio sansa de a evita retrogradarea. De cealalta parte, cu remiza de luni, Gloria si-a asigurat pentru inca un an prezenta in primul esalon.

Luni, 16.05.2011, 00:00
FC Vaslui - FC Timisoara 1-1/ Remiza pentru Otelul

FC Vaslui a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul de pe teren propriu cu FC Timisoara si rateaza in acest fel sansa de a urca pe primul loc in Liga I. Gazdele au deschis scorul prin autogolul lui Dan Alexa, banatenii reusind sa inscrie cateva minute mai tarziu dupa un contraatac finalizat de Goga.

Joi, 05.05.2011, 00:00
Real Madrid - FC Barcelona 1-1/ Un "El Clasico" tensionat

Real Madrid si FC Barcelona au incheiat la egalitate, scor 1-1, pe Santiago Bernabeu, in "El Clasico", contand pentru etapa a 32-a din Primera Division. Messi a deschis scorul (53'- penalty), iar Ronaldo a restabilit egalitatea(82'- penalty).

Duminica, 17.04.2011, 00:00
CFR Cluj - U Cluj 1-1/ Rezultat decis de erorile grave de arbitraj

Derby-ul Clujului dintre CFR si Univeristatea s-a terminat la egalitate, scor 1-1, la capatul unei partide al carui rezultat a fost influentat de doua erori grave de arbitraj. Gazdele au deschis scorul prin Emanuel Kone (‘24), iar Cojocnean a restabilit egalitatea printr-un gol fantoma in ultimul minut de joc.

Joi, 14.04.2011, 00:00
Steaua - FC Vaslui 1-1/ Remiza in 103 minute

Steaua si FC Vaslui au remizat, scor 1-1, la capatul unui meci care a durat 103 minute din cauza problemelor cu nocturna din Ghencea. Gazdele deschis scorul prin Nicolita 51', dar s-au vazut egalate cu 10 minute inainte de final, prin Adailton.

Sambata, 19.03.2011, 00:00
Universitatea Craiova - Victoria Branesti 1-1/ Oltenii nu stiu sa mai castige

Universitatea Craiova si Victoria Branesti au incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat pe stadionul Ion Oblemenco din etapa a 20-a din Liga I. Oaspetii au deschis scorul prin Coman in prima repriza, echipa lui Nicolo Napoli evitand un esec rusinos cu zece minute inainte de final, gratie reusitei lui Mihai Costea.

Luni, 07.03.2011, 00:00
Steaua - Liverpool 1-1/ Calificarea se joaca la Napoli

Steaua obtine un punct in meciul cu Liverpool si ramane cu sanse reale la calificare, care se va juca la Napoli, pe 15 decembrie.

Joi, 02.12.2010, 00:00
CFR Cluj - Gaz Metan 1-1/ Mediesenii fac senzatie

Gaz Metan Medias isi continua seria evolutiilor foarte bune, reusind un nou rezultat de senzatie. Dupa ce etapa trecuta a invins Steaua, in Ghencea (1-0), elevii lui Cristi Pustai au obtinut o remiza si in fata campioanei CFR Cluj, 1-1 in Gruia.

Vineri, 19.11.2010, 00:00
Unirea Urziceni - FC Timisoara 1-1/ O remiza care nu ajuta pe nimeni

Unirea Urziceni si FC Timisoara au incheiat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci contand pentru etapa a 15-a din Liga 1. Golurile partidei au fost inscrise de Todoran (80’), respective Popovici (55’)

Sambata, 13.11.2010, 00:00
Otelul - Victoria Branesti 1-1/ Liderul, la un minut de infrangere

In primul meci al etapei a XV-a, liderul Otelul Galati a reusit sa smulga o remiza in ultimul minut in fata formatiei Victoria Branesti, scor 1-1. Avram a deschis scorul pentru oaspeti, in minutul 36, iar Pena a restabilit egalitatea pentru formatia antrenata de Dorinel Munteanu, in minutul 92

Vineri, 12.11.2010, 00:00
Rapid - Pandurii Tg. Jiu 1-1/ Remiza cu scandal

Rapid Bucuresti si Pandurii Targu Jiu au incheiat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida contand pentru etapa a 13-a din Liga 1. Golurile meciului au fost inscrise de Cassio (9), respectiv Voiculet (19).

Luni, 01.11.2010, 00:00
Otelul - CFR Cluj 1-1/ Galatenii, egalati in minutul 90

Otelul Galati a remizat cu CFR Cluj, scor 1-1, in derby-ul etapei a 13-a, dupa ca a fost egalata in minutul 90, desi a avut un jucator in plus pe teren.

Sambata, 30.10.2010, 00:00
Steaua - Sportul 1-1, 3-1 (d.p)/ Emotii mari pentru ros-albastrii

Steaua Bucuresti a tremurat serios pentru a se califica in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, avand nevoie de executarea loviturilor de departajare pentru a trece de Sportul Studentesc, in optimile competitiei. Dupa 120 de minute, scorul a fost egal, 1-1, prin golurile marcate de Tiberiu Balan(19) si Latovlevici(72).

Miercuri, 27.10.2010, 00:00
VIDEO U Cluj - CFR Cluj 1-1/ Remiza "frateasca"

Derby-ul Clujului dintre Universitatea si CFR s-a terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida din cadrul etapei a IX-a a Ligii 1. Claudiu Niculescu a deschis scorul pentru gazde (15), pentru CFR a egalat Traore (30).

Vineri, 24.09.2010, 00:00
Steaua - Astra Ploiesti 1-1/ Remiza cu "lanterna rosie"

Steaua Bucuresti a remizat cu “laterna rosie “Astra Ploiesti, scor 1-1, in ultimul meci din cadrul etapei a VIII-a a Ligii 1 si a ajuns la cel de-al cincilea meci fara victorie.

Luni, 20.09.2010, 00:00
Romania - Albania 1-1/ Dezastru la debut!

Debut cu stangul pentru echipa nationala a Romaniei in noua campanie de calificare pentru Campionatul European din 2012. Tricolorii antrenati de Razvan Lucescu au remizat, scor 1-1, pe teren propriu, cu modesta nationala a Albaniei.

Vineri, 03.09.2010, 00:00
VIDEO Victoria Branesti - Astra Ploiesti 1-1

Victoria Branesti a incheiat la egalitate scor 1-1, pe teren propriu, cu Astra Ploiesti, in ultima partida din cadrul etapei a VI-a a Ligii 1.

Marti, 31.08.2010, 00:00
VIDEO Steaua - FC Timisoara 1-1/ Ros-albastri, lideri in Liga 1

Steaua a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu FC Timisoara, in derby-ul etapei a VI-a a Ligii 1.

Duminica, 29.08.2010, 00:00
FC Brasov - Unirea Urziceni 1-1/ Vicecampionii nu-si mai revin

Unirea Urziceni continua sa ramana fara victorie si dupa cea de-a V-a etapa din editia 2010-2011 a Ligii 1, remizand in deplasare, scor 1-1, cu FC Brasov. Oaspetii au deschis scorul prin Bilasco(3), iar brasovenii au egalat prin Hadnagy(14).

Luni, 23.08.2010, 00:00
VIDEO Standard Liege - Real Madrid 1-1

Real Madrid isi continua campania de pregatire in vederea startului de sezon din Primera Division. Galacticii au terminat la egalitate, scor 1-1, o partida amicala disputata, in deplasare, impotriva formatiei belgiene Standard Liege.

Miercuri, 18.08.2010, 00:00
U Craiova - FC Timisoara 1-1

Universitatea Craiova a revenit cu ghinion pe Ion Oblemenco. Oltenii au condus Timisoara pana in prelungirile partidei. Zicu a adus egalarea pentru banateni, dupa ce golul lui Piturca junior ridicase 30.000 de olteni in picioare la inceputul reprizei...

Luni, 16.08.2010, 08:32
VIDEO U Craiova - FC Timisoara 1-1/ Oltenii, fara victorie in Liga 1

Universitatea Craiova a revenit cu ghinion pe Stadionul “Ion Oblemenco”. Oltenii au condus Timisoara pana in prelungirile partidei. Zicu a adus egalarea pentru banateni, dupa ce golul lui Piturca junior ridicase 30.000 de olteni in picioare la inceputul reprizei secunde.

Luni, 16.08.2010, 00:00
Gloria - Astra Ploiesti 1-1

Gloria si Astra Ploiesti si-au impartit punctele in meciul de la Bistrita. Echipa lui Stoichita era sa plece fara puncte din Ardeal, dar a reusit egalarea in ultimele minute de joc, din penalty. Moraes a fost omul ratarilor.

Duminica, 01.08.2010, 09:14
FC Vaslui- Targu Mures 1-1

FCM Targu Mures a obtinut primul punct in Liga 1, dupa 1-1 la Vaslui.

Sambata, 31.07.2010, 20:08
VIDEO Gloria Bistrita - Astra Ploiesti 1-1

Intr-un meci din cadrul etapei a II-a a Ligii 1, Gloria si Astra, scor 1-1. Ardelenii au deschis scorul prin Predescu, dar Rohat a egalat pe final, dupa un penalty scos de Mihalcea.

Sambata, 31.07.2010, 00:00
VIDEO Noua Zeelanda - Slovacia 1-1/ Slovacii, egalati in prelungiri

Considerata poate ca fiind cea mai slaba echipa de la Cupa Mondiala din Africa de Sud, Noua Zeelanda nu s-a lasat calcata in picioare in primul meci din grupa F, impotriva unei echipe mult mai puternice a Slovaciei. Neo-zeelandezii au crezut in sansa lor pana in ultimul minut si au reusit chiar sa obtina primul punct din istorie la un turneu mondial, dupa 1-1 in fata europenilor.

Marti, 15.06.2010, 00:00
VIDEO! Italia - Paraguay 1-1/ Remiza chinuita pentru campioana mondiala en-titre

Campioana mondiala en-titre, Italia, s-a chinuit serios cu Paraguayul, remizand, scor 1-1, in primul meci al Grupei F de la Cupa Mondiala. Paraguay a deschis scorul prin Alcaraz, in minutul 39, italienii egaland prin reusita lui De Rossi, din minutul 63.

Luni, 14.06.2010, 00:00
VIDEO Anglia - SUA 1-1/ Gafa lui Green

Statele Unite ale Americii au furnizat prima mare surpriza de la Cupa Mondiala, remizand cu nationala Angliei, scor 1-1, in primul meci din Grupa C. Steven Gerard a deschis scorul in minutul 4, iar egalitatea a fost stabilita de Clint Dempsey, in minutul 41, dupa o grava eroare a portarului Green.

Sambata, 12.06.2010, 00:00