Dinamo - Videoton 0-0 / Remiza in ultimul amical

Cainii au terminat la egalitate cu maghiarii de la Videoton, antrenati de celebrul portughez Paulo Souza.

Dinamo pleaca din Antala cu un 0-0 in fata celor lui Videoton din Ungaria, dupa un meci urat, cu putine ocazii de poarta.

Nikolic, nume ce le da fiori alb-rosiilor, a deschis scorul pentru vecinii de dincolo de Tisa, dar golul sau a fost anulat pe motiv de off-side. La fel s-a intamplat si cu reusita lui Moti din minutul 19.

Acestea au fost cele mai mari ocazii ale meciului, in a doua repriza neinregistrandu-se faze notabile in afara de sutul lui Alexe la coltul scurt din minutul 48.

Echipa antrenata de Liviu Ciobotariu a reusit astfel sa fie egala atat cu liderul din Bulgaria, dar si cu locul 3 din Ungaria. Urmeaza o perioada de relexare in tara, dupa care, probabil, revenirea in Antalya.

Inter pierde acasa cu Novara. Vezi rezultatele din Italia!... WRC: Jari-Matti Latvala a castigat Raliul Suediei...