Egali cu Kazahstan la tineret / Kazahstan U21 - Romania U21 1-1

Elevii lui Emil Sandoi nu au reusit sa se impuna langa Marea Caspica si a ratat sanse de a lua trei puncte ce ar putea sa fie decisive in economia grupei.

Tineretul lui Emil Sandoi a oferit o surpriza neplacuta in avanpremiera meciului nationalei mari cu Luxemburg, terminand la egalitate in Kazahstan.

Prima repriza a fost controlata autoritar de tricolori care si-au creat cateva bune situatii de a marca prin Enache si Matei. Golul echipei noastre, realizat de Grozav, a venit conform cursului jocului iar replica palida a gazdelor anunta un galop de sanatate in repriza secunda.

Nu a fost asa, pentru ca Beisebekov l-a invins pe Moldovan cu un sut incredibil de la aproape 40 de metri.

Pentru tineret urmeaza meciul de marti, de acasa, din compania Letoniei.

Romania a inceput meciul in urmatoarea formula:

Moldovan - Rapa, Muth, I.Rada, Beta - P.Anton, C.Matei, Selagea - Grozav, Tucudean, G.Enache. Pe parcurs, Brata si Bus au intrat in locul lui Matei si Selagea.

Monica Niculescu s-a calificat in optimile de finala ale US Open... Romania a ratat podiumul in proba de 8+1 feminin de la CM de canotaj...