Emmanuel Adebayor, coleg cu Silviu Lung jr la Kayserispor

Atacantul togolez Emmanuel Adebayor a semnat un contract pe un an cu posibilitatea prelungirii pe încă un sezon cu gruparea turcă Kayserispor, la care evoluează şi portarul Silviu Lung jr.

În vârstă de 35 de ani, Adebayor a evoluat ultima dată tot în Turcia, la Istanbul Başakşehir. În cariera lui, atacantul a jucat la mari cluburi europene, ca AS Monaco, Arsenal Londra, Manchester City, Real Madrid şi Tottenham.

La naţionala statului Togo, Adebayor a strâns 87 de selecţii şi a marcat 32 de goluri.

Kayserispor a început campionatul cu o înfrângere, acasă, scor 0-1, cu Alanyaspor, apoi a terminat la egalitate meciul disputat în deplasare cu Ankaragucu, scor 1-1, ocupând locul 13 în clasament.

Pentru formaţia lui Silviu Lung jr urmează, vineri, o partidă foarte dificilă, acasă, cu Galatasaray Istanbul.

Andy Murray a câştigat primul meci la simplu după operaţie şi a estimat că va fi mai bine pregătit la sfârşitul anului... Fundaşul francez Adil Rami a semnat cu Fenerbahce...