Căutare Live

FC Brasov - Pandurii 2-1 / Sumudica nu pierde vinerea

Dubla lui Ilijoski din primul meci al minireturlui a adus trei puncte galben-negrilor de sub Tampa.

Dupa o pauza de aproape 3 luni, competitia interna s-a reluat. In primul meci al primaverii fotbalistice, FC Brasov s-a impus cu 2-1 pe teren propriu in fata Pandurilor din Targu Jiu.

Ilijoski a dechis scorul dupa un sfert de ora, fructificand o centrare de pe dreapta a lui Raul Ciupe. Pana la pauza, Hadnagy a trecut pe langa majorare, dar si Batin pe langa egalare.

Pandurii au revenit pe tabela in minutul 75 prin Nistor, insa oltenii nu s-au bucurat prea mult de egalare. Cardoso a comis hent in careu si acelasi Ilijoski a transformat lovitura de pedeapsa acordata.

Sumudica obtine astfel primele 3 puncte din retur si tine in picioare mitul care spune ca nu pierde partidele care se joaca vinerea.

Mourinho, convins sa-l transfere pe Chiriches... Bourceanu, ironizat de Boloni: "Cum il cheama?"...