FC Timisoara - U Cluj 2-2/ Banatenii rateaza sansa de a deveni lideri in Liga 1

FC Timisoara a ratat sansa de a deveni lider in Liga 1, remizand pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 2-2, intr-un meci din cadrul etapei a 12-a.

In minutul 28, oaspetii au trecut surprinzator in avantaj, dupa un sut de la 14 metri al lui Machado. Scorul final a fost stabilit in minutul 68, cand Zicu inscrie dupa o centrare de pe partea dreapta a lui Helder. Pe finalul partidei a fost eliminat Delgado, pentru ca a lovit un adversar fara minge.

In urma acestui rezultat, echipa pregatita de Cosmin Contra se apropie la un punct de Otelul Galati, care are un meci mai putin disputant, in timp ce Universitatea bifeaza cel de-al cincilea meci fara victorie si ramane pe locul 9.

Echipe de start:

Poli Timisoara:
Pantilimon, Helder , Luchin, Cisovsky, Sepsi, Chiacu, Goga, Alexa, Zicu, Curtean, Axente

Universitatea Cluj: Hutan, Mendy, Izvoranu, Szilagyi, Buhus, Bostina, Balde, Pacurar, V. Gheorghe, Reinaldo, Machado

Europa League/ Programul meciurilor din etapa 3: Napoli - Liverpool, derby-ul serii... Laszlo Tokes isi ajuta fiul prin abuz de putere. A cerut rejucarea unui meci din cauza arbitrajului...