Articole despre 2-2

Emil Sandoi a rabufnit dupa 2-2 cu I-le Feroe!

Emil Sandoi s-a saturat sa le ia apararea fotbalistilor antrenati de el la nationala de tineret a Romaniei. Dupa ultima isprava, 2-2 cu pescarii din Feroe, Sandoi a rabufnit: au dreptate cluburile romanesti care isi aduc fotbalisti straini!

Duminica, 09.06.2013, 08:31
Debut rusinos preliminariile C.E. U21: Feroe - Romania 2-2!

Acum cativa ani rideam de pescarii din Insulele Feroe si faceam scor cu ei. Ieri seara, nationala de tineret a Romaniei nu a fost in stare sa invinga echipa similara a amatorilor danezi. S-a terminat 2-2 si echipa lui Emil Sandoi a inceput...

Sambata, 08.06.2013, 09:00
FC Barcelona - Real Madrid 2-2/ Catalanii raman la opt puncte in fata campionilor

FC Barcelona si Real Madrid au oferit un meci spectaculos pe stadionul Camp Nou, incheiat la egalitate, scor 2-2. Messi('31, '61) si Cristiano Ronaldo('23, '66) au reusit cate o “dubla”.

Duminica, 07.10.2012, 23:38
VFB Stuttgart - Steaua 2-2/ Remiza echitabila

Steaua a remizat cu Stuttgart, scor 2-2, in primul meci al grupei E din Europa League. Ros-albastrii au revenit de la 0-1, insa au fost egalati cu cinci minute inainte de final. Golurile au fost marcate de Ibisevici '5, Niedermeier '85, respectiv Adrian Popa '6, Rusescu '80 din penalti.

Joi, 20.09.2012, 22:48
Rapid - FC Vaslui 2-2/ Spectacol in primul derby din Liga 1. Vezi rezultatele zilei!

Rapid Bucuresti si FC Vaslui au incheiat la egalitate, scor 2-2, in primul derby din Liga 1. Brazilianul Wesley a reusit o "dubla" pentru moldoveni, iar la gazde au inscris Pancu si Teixeira.

Duminica, 22.07.2012, 23:46
VIDEO! Delio Rossi, demis si suspendat 3 luni, dupa ce si-a agresat propriul jucator in meciul Fiorentina-Novarra

Scena incredibila la meciul Fiorentina - Novarra (2-2), disputat miercuri seara, in Serie A! In minutul 32, cand echipa era condusa cu scorul de 2-0, Rossi l-a schimbat pe sarb cu Oliveira. Ajungand pe banca de rezerve, Ljajici l-a aplaudat ironic pe antrenor, care l-a vazut si s-a repezit la el furios. Delio Rossi si-a pus mainile pe fata lui Ljajici si a incercat sa il loveasca. Dupa meci, oficialii Fiorentinei l-au demis pe Delio Rossi.

Joi, 03.05.2012, 00:00
Dinamo - U Cluj 2-2/ "Cainii", egalati in minutul 90!

Dinamo a remizat pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 2-2, iar titlu de campioana este tot mai departe. Golurile au fost marcate de Curtean '26 si Matei '85 pentru Dinamo, respectiv Morar '62 si Cristea '90 pentru Universitatea Cluj.

Miercuri, 02.05.2012, 00:00
Barcelona - Chelsea 2-2/ Londonezii s-au calificat in finala Ligii Campionilor

Chelsea Londra s-a calificat in ultimul act al Ligii Campionilor dupa remiza cu FC Barcelona, scor 2-2, in deplasare, contand pentru mansa secunda din semifinale. In tur, londonezii s-au impus cu scorul de 1-0.

Marti, 24.04.2012, 00:00
Valencia - FC Barcelona 2-2/ "Liliecii" raman lideri in Primera Division

FC Barcelona a fost tinuta in sah la Valencia, unde nu a reusit decat o remiza, scor 2-2, „liliecii” continuand sa ramana lideri in La Liga, cel putin pana joi seara, cand Betis Sevilla are ocazia de a urca pe primul loc, daca va invinge acasa pe Zaragoza.

Joi, 22.09.2011, 00:00
Supercupa Spaniei: Real-Barcelona 2-2 / Trofeul se joaca pe "Camp Nou"

Real Madrid si Barcelona au incheiat la egalitate, scor 2-2, in prima mansa a Supercupei Spaniei. Golurile au fost marcate de Ozil si Xabi Alonso, respectiv Villa si Messi.

Luni, 15.08.2011, 00:00
Brazilia - Paraguay 2-2/ Inca un pas gresit

Brazilia, una dintre marile favorite la castigarea Copa America 2011, a fost aproape sa produca cea mai mare surpriza de pana acum la aceasta editie.

Duminica, 10.07.2011, 00:00
Meci amical: Steaua - FC Comercial (Brazilia, Serie A2) 2-2

Steaua a incheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicala disputata impotriva echipei FC Comercial, din "Campeonato Paulista - Serie A2". Ros-albastrii au condus cu 2-0, dar gafele din aparare le-au permis adversarilor sa egaleze. Mihai Costea a reusit primul gol pentru noua sa echipa.

Marti, 05.07.2011, 00:00
FC Timisoara - Pandurii Tg. Jiu 2-2/ Inca un pas gresit spre titlu

FC Timisoara nu a reusit decat o remiza in meciul cu Pandurii Targu Jiu din etapa a 26-a. Banatenii au deschis scorul prin Magera, dar s-au vazut condusi dupa golurile lui Vranjes si Lemnaru. Golgeterul campionatului, Ianis Zicu, a iesit la rampa la momentul potrivit si a salvat un punct pentru gazde in ultimul minut.

Miercuri, 13.04.2011, 00:00
VIDEO! FC Timisoara - Astra Ploiesti 2-2/ Pas gresit spre titlu

FC Timisoara a evitat in extremis o infrangere pe teren propriu, revenind de la 0-2 in partida cu Astra Ploiesti prin golurile marcate in ultimele 20 de minute de Zicu si Zagrean. Pentru oaspeti au punctat Miranda si N'Doye din lovitura de la 11 metri.

Miercuri, 06.04.2011, 00:00
Fiorentina - AS Roma 2-2/ Adrian Mutu, gol si pasa decisiva. Vezi rezultatele complete din etapa 30!

Adrian Mutu a deschis scorul in partida pe care Fiorentina a terminat-o la egalitate, scor 2-2, impotriva celor de la AS Roma (contand pentru etapa cu numarul XXX din Serie A). Internationalul roman a punctat in minutul 21, a pasat la golul lui Gamberini (34') si a trimis cu capul in transversala in minutul 37, fiind unul dintre cei mai activi jucatori ai echipei de pe Artemio Franchi.

Duminica, 20.03.2011, 00:00
Steaua - CFR Cluj 2-2/ Ploaie de ratari in Ghencea

Steaua si CFR Cluj au remizat in Ghencea, scor 2-2, la capatul unui meci foarte spectaculos cu ratari imense ale ambelor formatii. Bogdan Stancu a reusit o "dubla" pentru gazde, in timp ce Culio si Peralta au punctat pentru ardeleni.

Duminica, 28.11.2010, 00:00
Dinamo - U Craiova 2-2/ "Dubla" Alex Piturca

Meci spectaculos in Stefan cel Mare intre Dinamo si Universitatea Craiova incheiat la egalitate, scor 2-2, contand pentru etapa a 15-a din Liga 1.

Duminica, 14.11.2010, 00:00
FC Timisoara - U Cluj 2-2/ Banatenii rateaza sansa de a deveni lideri in Liga 1

FC Timisoara a ratat sansa de a deveni lider in Liga 1, remizand pe teren propriu cu Universitatea Cluj, scor 2-2, intr-un meci din cadrul etapei a 12-a.

Vineri, 22.10.2010, 00:00
VIDEO FC Brasov - Dinamo 2-2

Dinamo a scos un 2 -2 chinuit la Brasov. Cainii lui Andone au fost condusi de doua ori, dar eu egalat pe final de meci, prin N’ Doye. Brasovenii au jucat in 10 oameni din minutul 52, dupa eliminarea lui Diarassouba. Dinamo e noul lider al campionatului.

Luni, 13.09.2010, 00:00
Sportul Studentesc - Victoria Branesti 2-2

Sportul Studentesc a avut nevoied e 24 de secunde pentru a deschide scorul in meciul cu Victoria Branesti. Meciul s-a terminat 2-2 in cele din urma.

Sambata, 11.09.2010, 21:20
VIDEO Sportul Studentesc - Victoria Branesti 2-2

Desi i-au trebuit doar 25 de secunde pentru a deschide scorul, Sportul Studentesc a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-1), meciul cu Victoria Branesti, contand pentru etapa a VII-a a Ligii 1. Tiberiu Balan a fost cel care care a consemnat cel mai rapid gol de pana acum al sezonului.

Sambata, 11.09.2010, 00:00
VIDEO Coreea de Sud - Nigeria 2-2/ Asiaticii merg in "optimi"

Coreea de Sud s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Mondiale dupa remiza din fata Nigeriei, scor 2-2, in ultimul meci al Grupei B.

Marti, 22.06.2010, 00:00
VIDEO Slovenia - SUA 2-2/ Revenire spectaculoasa pentru yankei

Statele Unite ale Americii au realizat, pe Ellis Park din Johannesburg, cea mai spectaculoasa revenire a acestei Cupe Mondiale. Slovenia a condus cu 2-0 dupa prima repriza, dar baietii lui Bob Bradley au punctat in repriza a doua, egaland situatia. SUA a egalat, chiar, pe final, dar arbitrul din Mali a anulat reusita lui Edu pentru un presupus fault in atac. Americanii au criticat dur decizia dupa incheierea partidei.

Vineri, 18.06.2010, 00:00
Liga Campionilor: Arsenal - FC Barcelona 2-2 (VIDEO)

Partida spectaculoasa intre Arsenal si FC Barcelona pe Emirates Stadium, incheiata cu scorul de 2-2, in prima mansa din cadrul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor. Walcott si Fabregas din penalty, au marcat pentru londonezi, respectiv Zlatan Ibrahimovic, cu o dubla, pentru extraterestrii.

Miercuri, 31.03.2010, 00:00
Unirea Urziceni - Steaua 2-2

Unirea Urziceni si Steaua Bucuresti au remizat, scor 2-2, in derby-ul etapei a XX-a, din cadrul Ligii 1. Pantelis Kapetanos a salvat din nou echipa antrenata de Mihai Stoichita, dupa ce a reusit sa aduca egalarea in ultimele secunde ale partidei.

Duminica, 07.03.2010, 00:00
Gabi Tamas, in revenire de forma

Dupa un debut slab, soldat cu o infrangere pe propriul teren, Gabi Tamas si-a mai revenit. Romanul a fost unul dintre cei mai buni oameni ai lui West Bromwich in egalul, 2 - 2, de pe terenul lui Newcastle, liderul din a doua liga engleza.

Marti, 19.01.2010, 21:15