FC Vaslui - Concordia Chiajna 4-0 / Ingropati de Baruch

Portarul ilfovenilor a facut 3 gafe monumentale in prima repriza ce s-au transformat pe tabela de marcaj in tot atatea goluri.

Dupa victoria in fata campioanei din prima etapa a returului, Concordia Chiajna avea serioase motive sa spere la un rezultat pozitiv la Vaslui.

Din pacate, Laurentiu Reghecampf a fost neinspirat si l-a trimis in poarta pe Edan Baruch. Acesta a iesit gresit pe centrare inca din primul sfert de ora si i-a permis lui Wesley sa deschida scorul.

Adailton si Paito l-au surprins pe nefericitul goalkeeper cu executii din afara careului, asa ca la pauza scorul era 3-0.

In repriza secunda a intrat intre buturi Florin Nita, insa si acesta a primit gol, la o faza la care Sanmartean si-a demonstrat clasa.

Cu aceasta victorie, Vasluiul ajunge la 7 puncte in spatele lui Dinamo.

Adrian Porumboiu: "Lui Reghecampf i-s scris Anamaria ce sa spuna"... VIDEO! Mihaela Tivadar: "Ne asteptam la un meci mai greu"...