Ceahlaul - FC Vaslui 1-3 / Galben-verzii, la 2 puncte de podium

Hat-trick-ul golgheterului Wesley in derby-ul Moldovei a adus echipa lui Porumboiu la 7 puncte de CFR Cluj si la 2 de Steaua si Rapid.

Luni, 19.03.2012, 00:00
FC Vaslui - Concordia Chiajna 4-0 / Ingropati de Baruch

Portarul ilfovenilor a facut 3 gafe monumentale in prima repriza ce s-au transformat pe tabela de marcaj in tot atatea goluri.

Vineri, 09.03.2012, 00:00
Rapid ia cei mai buni jucatori de la Vaslui

Dupa modelul Stelei, care a transferat cei mai buni fotbalisti de la Urziceni in toamna lui 2010, giulestenii incearca sa faca acelasi lucru in aceasta iarna cu vasluienii.

Miercuri, 21.12.2011, 00:00
U Cluj - FC Vaslui 0-1/ Moldovenii urca pe locul IV

Brazilianul Adailton a adus victoria lui FC Vaslui la Cluj, impotriva Universitatii, scor 1-0, rezultat in urma caruia moldovenii depasesc Steaua pentru moment in clasamentul Ligii I si urca pe locul 4.

Sambata, 10.12.2011, 00:00
FC Vaslui - Otelul Galati 1-0 / Galben-verzii ajung pe 4

FC Vaslui a invins campioana en titre, Otelul Galati, prin golul reusit de Wesley in debutul partidei.

Duminica, 04.12.2011, 00:00
Hizo a dezvaluit cine il inlocuieste pe Wesley cu Sporting

Viorel Hizo, tehnicianul celor de la FC Vaslui, a anuntat care va fi inlocuitorul lui Wesley la meciul cu Sporting de la Piatra Neamt, mijlocasul fiind suspendat dupa ce si-a lovit cu capul un adversar la partida tur.

Miercuri, 02.11.2011, 00:00
Wesley: "Steaua nu va lua niciodata campionatul"

Vedeta vasluienilor spune ca adversarii de aseara nu l-au impresionat desi puteau sa castige.

Luni, 17.10.2011, 00:00
FC Vaslui - Vointa Sibiu 2-0 / Dubla lui Wesley ii apropie pe moldoveni de podium

Dupa infrangerea cu cantec din Gruia, trupa lui Hizo a incercat si reusit sa intre in lupta pentru titlu, invingand ceilalti „verzi” din campionat, care astazi au jucat in rosu.

Duminica, 25.09.2011, 00:00
CFR Cluj - Vaslui 2-0 / Visinii, la un punct de primul loc

Cadu, din penalty, si Weldon au marcat golurile prin care CFR Cluj a invins cu 2-0 pe teren propriu pe FC Vaslui in ultimul meci din etapa a 7-a din Liga I. In urma acestui rezultat, formatia din Gruia urca pe locul 2 in clasament, la un singur punct in spatele liderului Dinamo.

Marti, 20.09.2011, 00:00
Dinamo oprita la Vaslui  /  FC Vaslui – Dinamo 3-1

Dinamo oprita la Vaslui / FC Vaslui – Dinamo 3-1

Dinamo a suferit prima infrangere din acest campionat la Vaslui, in urma unui meci care a avut de toate: greseli de arbitraj, intoarceri de scor si executii de senzatie.

Duminica, 11.09.2011, 00:00
Vasluiul a pierdut in deplasarea din Olanda, scor 2-0, cu Twente

FC Vaslui a inceput timid partida cu Twente, preferand sa se inchida in defensiva. I-a iesit pina in minutul 34, cind arbitrul a dictat o lovitura de pedeapsa destul de usor la un contact dintre Adailton si Leugers.

Marti, 26.07.2011, 00:00
Steaua - FC Vaslui 1-1/ Remiza in 103 minute

Steaua si FC Vaslui au remizat, scor 1-1, la capatul unui meci care a durat 103 minute din cauza problemelor cu nocturna din Ghencea. Gazdele deschis scorul prin Nicolita 51', dar s-au vazut egalate cu 10 minute inainte de final, prin Adailton.

Sambata, 19.03.2011, 00:00
VIDEO! FC Vaslui - Gloria Bistrita 1-0

FC Vaslui a obtinut cea de-a treia victorie consecutiva in Liga 1, dupa succesul in fata formatiei Gloria Bistrita, scor 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a 9-a.

Sambata, 25.09.2010, 00:00
VIDEO FC Vaslui - Otelul 4-0/ Lopez Caro, la prima victorie

FC Vaslui a spulberat pe teren propriu, scor 4-0, formatia Otelul Galati, insa suporterii moldoveni au protestat tot meciul cerand demisia antrenorului Lopez Caro.

Luni, 13.09.2010, 00:00