FCM Targu Mures - U Craiova 1-4/ Victorie la pas

Universitatea Craiova a invins categoric pe FCM Tg. Mures, in deplasare, scor 4-1, intr-un meci din cadrul etapei a IX-a a Ligii 1. Golurile partidei au fost inscrise de Gaman (8'), Mihai Costea (42'), Prepelita (69') si Woobay (91') au punctat pentru olteni, in timp ce pentru gazde a marcat Florin Dan (61').

Cu trei minute inainte de finalul primei reprize, Onicas a faultat in careu, iar Mihai Costea a transformat fara emotii lovitura de la 11 metri.

Gazdele au redus din diferenta tot dintr-un penalty, transformat de Dan, in minutul 62.

Sperantele elevilor antrenati de Nelutu Sabau au fost risipite de Andrei Prepelita care a stabilit in mare masura soarta partidei, in minutul 69, pentru ca Woobay sa inchida tabela in finalul meciului.

Echipe:

FCM Targu Mures: 30. Stetca - 27. Popete, 3. Balau, 28. L. Munteanu, 23. Matei - 7. Fl. Stanga, 5. Onicas (14. Stere '58), 19. Fl. Dan (18. Bitis '72), 17. Roman - 26. Vasilache, 9. Vancea (21. Astafei '46). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Universitatea Craiova: 1. Stanca - 18. Dananae, 7. Gaman (6. Ciuca '76), 4. Iliev, 2. Barboianu - 5. D. Stoica - 77. Wobay, 30. Prepelita (13. Dilevski '89), 23. Gargorov, 9. M. Costea (28. Gangioveanu ) - 20. Dina. Antrenor: Eugen Neagoe.

Primera Division/ Victorii pentru Barca si Valencia. Real, doar remiza la Levante... VIDEO Unirea Urziceni - Dinamo 1-0/ Inca o victima...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00