Florin Andone, acuzat de violență în Cupa Angliei! Ce a făcut jucătorul român

Fotbalistul român Florin Andone, care joacă acum pentru echipa engleză Brighton and Hove Albion, a fost acuzat că a lovit cu cotul un jucător al echipei adverse în meciul din Cupa Angliei împotriva echipei West Bromwich, disputat miercuri seară. Se pare că incidentul a fost omis de către arbitri.

Atacantul român l-ar fi lovit cu cotul, în minutul 27 al primei reprize, pe Sam Field, jucătorul echipei West Bromwich, faultul nefiind sancționat însă de arbitrul central, Paul Tierney. Abia după terminarea partidei incidentul a fost revăzut , iar Andone a fost pus sub acuzare pentru conduită violentă.

Jucătorul român are răgaz până vineri la 20:00 pentru a răspunde acuzațiilor.

Florin Andone a avut o contribuție decisivă la rezultatul partidei, egalând în minutul 82, în partida pe care echipa sa a câștigat-o cu 3-1 în prelungiri, calificându-se în optimile Cupei Angliei. Brighton va întâlni în acest meci echipa Derby County.

FC Barcelona, echipament interzis în meciul cu rivala Real Madrid. Meciul s-a terminat 1-1.... Tragedie în fotbalul mondial: 10 jucătorii au ars de vii la o uriașă bază de antrenament!...