Articole despre cupa angliei

Manchester United, ultima sfert-finalistă a Cupei Angliei

Formaţia Manchester United s-a calificat, joi seară, în sferturile de finală ale Cupei Angliei, trecând în optimi de echipa de eşalon secund Derby County, în deplasare, scor 3-0.

Vineri, 06.03.2020, 09:03
Tottenham, eliminată în optimile de finală ale Cupei Angliei de Norwich. Eric Dier a urcat în tribună şi a vrută să bată un suporter

Echipa Tottenham a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, de Norwich, ultima clasată din Premier League, după executarea loviturilor de departajare, în optimile de finală ale Cupei Angliei.

Joi, 05.03.2020, 09:15
Puşcaş a marcat, dar Reading a pierdut după prelungiri în Cupa Angliei; Chelsea a eliminat Liverpool

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol, însă formaţia Reading a fost învinsă, scor 2-1, după prelungiri, de Sheffield United şi s-a calificat în sferturile Cupei Angliei. Tot în sferturi a ajuns şi Chelsea, care a eliminat Liverpool, scor 2-0.

Miercuri, 04.03.2020, 08:00
Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după 2-0 cu Portsmouth

Formaţia Arsenal s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Angliei, după ce a învins, luni, cu scorul de 2-0, echipa Portsmouth, din liga a treia.

Marti, 03.03.2020, 08:11
Tottenham s-a calificat în optimile Cupei Angliei

Formaţia Tottenham Hotspur s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Cupei Angliei, trecând în 16-imi de echipa Southampton, scor 3-2.

Joi, 06.02.2020, 09:15
Liverpool, cu juniorii, s-a calificat în optimile Cupei Angliei, după rejucarea meciului cu Shrewsbury Town

Liverpool a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa de liga a treia Shrewsbury Town, într-un meci rejucat din 16-imile de finală ale Cupei Angliei.

Miercuri, 05.02.2020, 08:21
Arsenal s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Angliei

Arsenal Londra a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), formaţia Bournemouth, în 16-imile de finală ale Cupei Angliei.

Luni, 27.01.2020, 23:57
Cupa Angliei: Tranmere a eliminat Watford şi va întâlni Manchester United în turul patru

Formaţia Tranmere Rovers, din liga a treia engleză, a eliminat, joi seară, echipa Watford, în Cupa Angliei, impunându-se cu scorul de 2-1, după prelungiri.

Vineri, 24.01.2020, 10:02
Tottenham, în turul patru al Cupei Angliei, după 2-1 cu Middlesbrough, într-un meci rejucat

Echipa Tottenham s-a calificat în turul patru al Cupei Angliei, după ce a câştigat, marţi, cu scorul de 2-1, meciul rejucat cu Middlesbrough, din runda a treia.

Miercuri, 15.01.2020, 08:42
Liverpool - Arsenal, scor 5-5, în Cupa Angliei. Cormoranii s-au calificat la penaltiuri

Liverpool a învins, miercuri, pe teren propriu, după excutarea loviturilor de departajare, pe Arsenal Londra, în optimile de finală ale Cupa Ligii Angliei.

Joi, 31.10.2019, 00:09
Două persoane au fost reţinute în cazul incidentelor rasiste de la meciul întrerupt definitiv în Cupa Angliei

Două persoane au fost reţinute în cazul incidentelor rasiste de la meciul întrerupt definitiv în Cupa Angliei, Haringey Borough – Yeovil Town, informează presa engleză.

Luni, 21.10.2019, 14:05
Florin Andone, acuzat de violență în Cupa Angliei! Ce a făcut jucătorul român

Fotbalistul român Florin Andone, care joacă acum pentru echipa engleză Brighton and Hove Albion, a fost acuzat că a lovit cu cotul un jucător al echipei adverse în meciul din Cupa Angliei împotriva echipei West Bromwich, disputat miercuri seară. Se pare că incidentul a fost omis de către arbitri.

Vineri, 08.02.2019, 10:21
Cupa Angliei, competiția cenușăreselor! Arsenal, eliminată rușinos de locul 14 din Championship! 10 meciuri de basm făcute de echipele mici în FA Cup

Meci de poveste pentru legendara Nottigham Forest în Cupa Angliei. ”Pădurarii” lui Gary Brazil au realizat șocul turului III al celei mai vechi competiții din lume, eliminând-o pe Arsenal, deținătoarea trofeului, cu...

Luni, 08.01.2018, 11:10
Razbunarea militarilor: Royal Engineers a castigat cu 7-1 reeditarea finalei de Cupa din 1872

Royal Engineers au castigat cu 7-1 rejucarea finalei de Cupa Angliei, din 1872, si si-au luat revansa in fata celor de la Wanderers.

Joi, 08.11.2012, 14:49
Dupa 140 de ani, se reediteaza prima finala din istoria Cupei Angliei

Wanderers si Royal Engineers se vor reintalni dupa 140 de ani pentru a reedita prima finala din istoria Cupei Angliei. Pe 16 martie 1872, Wanderers se impunea cu 1-0 si devenea prima castigatoare a competitiei.

Miercuri, 07.11.2012, 15:24
Rezultat neverosimil in Cupa Ligii Angliei! Reading - Arsenal Londra 5-7. "Tunarii" au revenit de la 0-4!!!

Meci nebun in optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei. Arsenal Londra a reusit o calificare nesperata in sferturile de finala ale competitiei, dupa ce in minutul 37 al meciului cu Reading scorul era de 0-4 in defavoarea sa.

Miercuri, 31.10.2012, 01:02
Chelsea si Liverpool vor disputa finala Cupei Angliei

Chelsea si Liverpool se vor intalni in finala Cupei Angliei din acest sezon. Londonezii s-au calificat in ultimul act, dupa invins la scor pe Tottenham, 5-1, intr-un meci care s-a disputat pe Wembley. Cealalata finalist, Liverpool, a trecut cu 2-1 de marea rivala de la Everton.

Luni, 16.04.2012, 00:00
Cupa Angliei: Liverpool - Manchester United 2-1/ "Cormoranii", calificati in optimi

Liverpool a reusit calificarea in optimile de finala ale Cupei Angliei dupa ce a trecut pe “Anfield” de rivala Manchester United cu scorul de 2-1. Golurile au fost inscrise de Daniel Agger (20') si Dirk Kuyt(88’), pentru gazde, respectiv Ji-Sung Park (39').

Sambata, 28.01.2012, 00:00
Cupa Angliei: Arsenal - Leeds 1-0/ Thierry Henry a revenit cu gol la "tunari"

Francezul Thierry Henry si-a facut o revenire triumfala in tricoul lui Arsenal, marcand golul prin care echipa lui Arsene Wenger a castigat cu 1-0 in fata lui Leeds United si s-a calificat in turul 4 al Cupei Angliei.

Marti, 10.01.2012, 00:00
Cupa Angliei: Manchester City - Manchester United 2-3/ Pantilimon a aparat o lovitura de la 11 metri

Manchester City a fost eliminata din Cupa Angliei (in turul trei), echipa pregatita de Roberto Mancini fiind invinsa, scor 3-2, de Manchester United. Costel Pantilimon a fost titular la "Cetateni", portarul roman reusind sa apere o lovitura de la 11 metri a lui Rooney (39')

Duminica, 08.01.2012, 00:00
Manchester City a scos lumea in strada

City a scos lumea in strada la Manchester. Tevez si ai lui au facut parada cu Cupa Angliei. La United e deja obisnuinta. Berbatov, Giggs si Rooney s-au bucurat doar pe teren si in vestiar

Marti, 24.05.2011, 16:10
Chelsea Londra, eliminata din Cupa Angliei

Sezonul lui Chelsea pare compromis iremediabil. Dupa ce in Premier League are emotii pentru a obtine un loc in viitoarea editie a Ligii Campionilor, echipa antrenata de Carlo Ancelotti a fost eliminata si din Cupa Angliei, dupa ce a pierdut rejucarea cu Everton in urma loviturilor de departajare.

Sambata, 19.02.2011, 00:00
Chelsea - Cardiff City 4-1

Chelsea s-a calificat in turul al VI-lea al Cupei Angliei, dupa ce a trecut cu scorul de 4-1 de divizionara secunda Cardiff City.

Sambata, 13.02.2010, 20:42
Cupa Angliei: Manchester City - Manchester Utd. 2-1

Manchester City a batut-o pe rivala United. Trupa lui Mancini a castigat cu 2-1 in prima mansa din semifinalele Cupei Ligii Angliei. Golurile lui City au fost reusite tocmai de cel care, in vara, a venit de la United, Carlos “Apasul” Tevez.

Miercuri, 20.01.2010, 16:20
West Ham - Arsenal 1-2

Luni, 04.01.2010, 16:22
Manchester United - Leeds 0-1

Duminica, 03.01.2010, 20:17