Gabriel Torje a adus un punct lui Udinese, in remiza cu Palermo(1-1)

Fostul dinamovist Gabriel Torje a inscris golul egalizator in meciul disputat de Udinese, sambata seara, in deplasare, cu Palermo, scor 1-1 (0-1), in etapa a 29-a a campionatului Italiei. Gazdele au deschis scorul in minutul 31, prin Miccoli.

Torje, care a intrat pe teren in minutul 66 in locul lui Pazienza, a inscris in minutul 84, acesta fiind al doilea gol al romanului pentru echipa din Udine.

Zlatan Ibrahimovic a fost din nou decisiv pentru AC Milan, campioana Italiei invingand pe AS Roma, scor 2-1, gratie unei duble reusite de suedez(53-penalty si 83).

Roma a deschis scorul pe San Siro cu putin timp inainte de pauza, Osvalvo inscriind din apropiere in minutul 44.

In urma acestui rezultat, Milan se distanteaza la sapte puncte de Juventus (torinezii vor juca duminica seara cu Inter).

Novara - Lecce
Juventus Torino - Internazionale Milano (21:45)

Clasament

1. AC Milan 29 19 6 4 59:23 63 pct
2. Juventus 28 14 14 0 44:17 56
3. Udinese 29 13 9 7 40:27 48
4. Lazio 28 14 6 8 42:34 48
5. Napoli 28 12 11 5 52:30 47

Primera Division: Real Madrid se mentine la 6 puncte in fata Barcelonei... Mutu, atacat cu fumigene si petarde de fanii Cesenei...