Primera Division: Real Madrid se mentine la 6 puncte in fata Barcelonei

Real Madrid isi mentine diferenta de sase puncte in fata lui FC Barcelona si dupa meciurile disputate sambata seara in Primera Division.

Catalanii s-au castigat in deplasarea de la Mallorca cu 2-0. Scorul a fost deschis in minutul 25, de Messi, iar Pique a inchis tabela cu un sfert de ora inante de final.

Din minutul 57, fotbalistii antrenati de Josep Guardiola au evoluat in inferioritate numerica: Alcantara a fost eliminat pentru doua cartonase galbene.

Mallorca - FC Barcelona 0-2
(Messi 25', Pique 79')

Echipe:

Mallorca: Aouate - Chico (Nsue, min. 53) Ramis, Nunes, Caceres - Pereira, Marti, Tissone (Alfaro, min. 74), Castro - Alvaro (Hemed, min. 53), Victor.

Barcelona: Valdes - Mascherano, Pique, Puyol - Busquets, Cesc (Martin Montoya, min. 59), Thiago, Iniesta - Alexis (Tello, min. 82), Messi, Pedro (Keita, min. 68).

Real Madrid - Real Sociedad 5-1

Dupa doua remize consecutive, Realul si-a revenit impotriva celor de la Real Sociedad: 5-1 pe Santiago Bernabeu. Madrilenii nu au acuzat niciun moment presiunea si s-au impus cu un categoric 5-1 dupa un meci bun facut in special de Karim Benzema.

Golurile Realului au fost reusite de Higuain (6), Ronaldo (32, 53) si Benzema (40, 49), pentru oaspeti marcand Prieto (42).

Echipe:

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Marcelo - Xabi, Khedira (Sahin, m.76) - Ronaldo (Jese, m.81), Kaka, Benzema (Coentrao, m.76), Higuain

Real Sociedad: Bravo - Cadamuro (Pardo, m.74), Mikel Gonzalez (Zurutuza, m.45), Demidov, Inigo Martinez - De la Bella, Illarramendi, Aranburu, Xabi Prieto - Griezmann, Agirretxe (Vela, m.56).

F1: Fernando Alonso a castigat Marele Premiu al Malaeziei... Gabriel Torje a adus un punct lui Udinese, in remiza cu Palermo(1-1)...