Gaz Metan - U Craiova 1-0/ Mediesenii, pe locul 5 la finalul turului

Gaz Metan Medias s-a impus pe teren propriu in fata Universitatii Craiova, scor 1-0, in ultima partida din cadrul etapei a 17-a a Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alin Litu in minutul 67.

Partida se indrepta spre victoria ardelenilor, insa Craiova a obtinut un penalty in minutul 89 prin Wobay. Elevii lui Victor Piturca au ratat ocazia de a pleca cu un punct de la Medias, Gangioveanu irosind lovitura de pedeapsa.

In urma acestui rezultat, echipa antrenata de Cristi Pustai a incheiat prima jumatate a campionatului pe locul 5, in fata unor echipe ca Dinamo, Steaua sau CFR Cluj, in timp ce oltenii se afla la jumatatea campionatului, pe locul 9, cu 20 de puncte.

FC Barcelona - Real Madrid 5-0/ Au maturat cu galacticii... Ion Craciun, noul antrenor al HCM Constanta...