Germanul Nico Rosberg a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Australiei

Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Australiei, prima etapă a CM de Formula 1, în timp ce colegul său britanic Lewis Hamilton şi cvadruplul campion mondial german Sebastian Vettel (Red Bull) au abandonat după doar patru, respectiv cinci tururi.

Germanul Nico Rosberg (Mercedes) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Australiei, prima etapă a CM de Formula 1, în timp ce colegul său britanic Lewis Hamilton şi cvadruplul campion mondial german Sebastian Vettel (Red Bull) au abandonat după doar patru, respectiv cinci tururi, conform Mediafax.

Pe locul doi s-a situat australianul Daniel Ricciardo (Red Bull), iar danezul debutant Kevin Magnussen (McLaren-Mercedes) a fost al treilea.

Al patrulea a trecut linia de sosire britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes), urmat în ordine de spaniolul Fernando Alonso (Ferrari) şi de finlandezul Valtteri Bottas (Williams).

Privat de libertate, activ pe Facebook! Mihai Stoica, primul mesaj din închisoare... "Schumacher nu s-a apropiat de zona stâncoasă!" Detalii OFICIALE despre accidentul de ski al lui SCHUMI...