Getafe - Real Madrid 2-3/ Dubla C. Ronaldo

Real Madrid s-a apropiat la doua puncte de liderul Barcelona dupa o victorie muncita, scor 3-2, in fata rivalei locale Getafe, obtinuta luni, cand Cristiano Ronaldo a marcat de doua ori.

Ronaldo a deschis scorul in minutul 11 din penalty, dupa ce Angel di Maria a fost tras in careu. Starul german Mesut Ozil a facut 2-0 la scurt timp, dupa o pasa buna a lui Di Maria, dar Daniel Parejo a redus din handicap in minutul 29, pentru a mentine vie speranta gazdelor, pana cand Ronaldo a marcat al 19-lea sau gol in acest sezon, din pasa lui Benzema, dupa o ora de joc.

Echipe de start:

Getafe: Codina - M. Torres, Diaz, Rafa, Mane - Boateng, Parejo - Rios, Manu, Gavilan - Miku. Antrenor: M. Gonzalez (Michel)

Real Madrid: Casillas - Marcelo, Ramos, Albiol, Arbeloa - L. Diarra, Xabi Alonso - Ronaldo, Ozil, Di Maria - Benzema. Antrenor: Jose Mourinho.

20 Sporting Gijon 12.

Iker Casillas, desemnat cel mai bun portar in 2010... Adrian Mutu a avut o noua iesire nervoasa si a plecat din cantonament. Ioan Becali: "Ruptura dintre Mutu si Fiorent...