Încă o victorie pentru Simona Halep! S-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati

Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 2, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Cincinnati.

Simona Halep

Halep s-a impus cu scorul de 6-4, 7-5 în faţa jucătoarei Lucie Safarova, locul 17 WTA şi cap de serie numărul 16, la capătul unui meci care a durat o oră şi 28 de minute.

Calificarea în sferturile de finală este recompensată la turneul de la Cincinnati cu un premiu de 64.170 de dolari şi cu 190 de puncte WTA.

În sferturi, Halep va juca împotriva învingătoarei din partida Maria Şarapova (locul 6 WTA şi cap de serie numărul 5) - Anastasia Pavliucenkova (locul 25 WTA).

Borussia Dortmund a învins-o pe Bayern și a câștigat Supercupa Germaniei... Simona Halep, învinsă de Maria Şarapova în sferturi la Cincinnati...