Inter se distanteaza in Serie A (VIDEO)

Inter Milano a facut spectacol cu Livorno, scor 3-0, si profitand de infrangerea lui AC Milan din deplasarea de la Parma(0-1), s-a distantat la 4 puncte in fruntea clasamentului din Serie A.

Formatia antrenata de Jose Mourinho castigase doar un meci in ultimele sapte intalniri in Serie A si nu-si mai permitea niciun pas gresit, mai ales ca pe San Siro venea ultima clasata, Livorno. Nerazzurri au rezolvat partida in prima repriza, prin dubla lui Samuel Eto`o, iar Maicon a inchis tabela in minutul 61.

Meciul cu Livorno a reprezentat si revenirea fundasului roman Cristi Chivu pe teren, dupa mai bine de doua luni de absenta. Romanul a jucat 77 de minute si a fost folosit de Mournho pe banda stanga.

In urma acestui rezultat Inter acumuleaza 63 de puncte, fiind urmata in clasament de Milan si AS Roma, ambele cu cate 59 de puncte.

Rezultate etapa 30-a:

Atalanta - Cagliari 3-1 (Tiribocchi 53', Valdes 68'-pen, 73', / Conti 90') VEZI VIDEO AICI

Bari - Sampdoria 2-1 (Barreto 86', 88'/ Cassano 20') VEZI VIDEO AICI

Bologna - Roma 0-2 (Riise 48', Baptista 82') VEZI VIDEO AICI

Catania
- Fiorentina 1-0 (Mascara 2') VEZI VIDEO AICI

Genoa - Palermo 2-2 ( Bocchetti 75', Kahrja 90+5/ Hernandez 34', Pastore 78') VEZI VIDEO AICI

Inter - Livorno 3-0 (Eto'o 36', 41', Maicon 61') VEZI VIDEO AICI

Lazio - Siena 2-0 (Lichtsteiner 6', Cruz 72') VEZI VIDEO AICI

Parma
- AC Milan 1-0 (Bojinov 90') VEZI VIDEO AICI

Udinese - Chievo 0-0 VEZI VIDEO AICI

Portsmouth - Chelsea 0-5/ Dubla pentru Malouda si Drogba... Ronaldinho si Adriano, convocati pentru Cupa Mondiala din Africa de Sud...