Jurgen Klopp, după Liverpool - Salzburg, scor 4-3: Am pierdut controlul meciului câteva minute şi nu trebuia să se întâmple aşa ceva

Antrenorul echipei Liverpool, Jurgen Klopp, a declarat, miercuri seară, că echipa sa a pierdut controlul meciului cu Salzbug pentru câteva minute, iar aşa ceva nu trebuia să se întâmple. Liverpool a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echipa Salzburg, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, în care austriecii au egalat de la 3-0 pentru englezi.

"Nu sunt furios. Am văzut că am jucat bine, dar am luat decizii proaste în unele momente. Dar este bine că am reuşit să arcăm un gol foarte important. Nu putem să ne gândim că vom câştiga toate meciurile de acasă cu 6 sau 7-0. Principala noastră greşeală este că am pierdut controlul meciului câteva minute şi acest lucru nu trebuia să se întâmple. Avem o grupă dificilă, dar acum am câştigat primele noastre puncte", a declarat Klopp.

Liverpool a învins, miercuri seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-3, echipa Salzburg, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, în care austriecii au egalat de la 3-0 pentru englezi.

Au marcat: Mane ‘9, Robertson ’25, Salah ’36, ’69 / Hwang ’39, Minamino ’56, Haaland ‘60

Liga Campionilor: Liverpool - Salzburg, scor 4-3, după ce austriecii au egalat de la 3-0 pentru englezi. Victorii pentru... Messi, despre relaţia cu Griezmann: Nu avem nicio problemă, încercăm să ne obişnuim unul cu altul...