Juventus tinuta in sah de Chievo, Milan se distreaza cu Palermo

Batrana Doamna nu a reusit sa se impuna pe teren propriu in fata veronezilor, si au ramas la 3 puncte in spatele rivalei Milan care s-a distrat in Sicilia.

Dupa scandalul de pe San Siro in care Juventus a reusit un egal profitand de erorile de arbitraj, torinezii au primit acasa vizita celor de la Chievo Verona, la cate Thereau a fost integralist.

De Ceglie a deschis relativ repede scorul, in minutul 18 si la orizont aparea o noua victorie la limita a zebrelor. Nu a fost asa, pentru ca fundasul stanga Drame a egalat din pasa lui Moscardelli, cand mai era un sfert de ora de joc.

AC Milan si-a pastrat fotoliul de lider dupa ce s-a distrat cu Palermo in deplasare. Ibrahimovic cu o tripla in prima repriza si Thiago Silva au adus cele 3 puncte cu care trupa lui Allegri acumuleaza 54. Juventus e pe 2 cu 51 dar are si un meci mai putin disputat.

Protestele impotriva lui Dumitru Dragomir continua... Barcelona invinge greu Gijonul. Vezi rezultatele din Spania!...