Kuban pierde in ciuda golului marcat de Bucur in prelungiri

Kuban Krasnodar a pierdut, 1-3, pe terenul celor de la Amkar Perm. Gigel Bucur a marcat singurul gol al echipei antrenate de Dan Petrescu, in prelungirile meciului.

Fostul atacant al Rapidului, Radomir Djalovici, a deschis scorul in minutul 4. In repriza a doua, Knezevici(58), din penalty, si Burmistrov (75) au dus scorul la 3-0 pentru Amkar.

Gigel Bucur a inscris golul de onoare pentru Kuban in prelungirile meciului. Dan Petrescu nu a contat pe fostul CFR-ist Lacina Traore, dar l-a trimis ca titular pe Dacian Varga, cel care i-a oferit pasa de gol lui Bucur.
Kuban Krasnodar e pe locul 6 in Rusia, cu 44 de puncte dupa 26 de etape.

Sursa: gsp

Alex Ferguson credea ca Otelul Galati e din Belgia... Adrian Mutu, eliminat in meciul impotriva fostei sale echipe. Vezi rezultatele din Serie A!...