Lazio invinge in derby-ul Romei si urca pe 3. Vezi rezultatele din Italia!

Jucatorii lui Eduardo Reja, la care Stefan Radu nu a evoluat niciun minut (fiind accidentat), au depasit eterna rivala AS Roma, intr-un meci desfasurat pe Olimpico dar considerat in deplasare. La gazde, Lobont a evoluat din minutul 9.

AS Roma a inceput cum nu se poate mai prost derby-ul cu Lazio. Stekelenburg l-a faultat pe Klose in careu si a fost eliminat, fiind inlocuit de Lobont.

Romanul nu a putut para sutul lui Hernanes de la punctul cu var asa ca Lazio conducea inca din primele 10 minute cu 1-0.

Borini a egalat dupa o faza la care Juan a lovit bara dupa o lovitura libera, iar din acel moment jocul s-a transformat intr-unul de asteptare, monotonia fiind intrerupta doar de pauza.

Dupa un sfert de ora din repriza secunda, Lazio a trecut din noi in avantaj prin Mauri, capitanul echipei celeste reluand peste Lobont o centrare venita de la argentinianul Ledesma. Acesta a fost si scorul final al partidei, rezultat ce ii aduce lui Lazio 3 puncte cu care urca pe locul al treilea in Serie A.

Inter Milan - Catania ora 21.45

In clasament, pe primul loc se afla AC Milan cu 54 de puncte, pe 2 Juventus cu 51, dar si un meci mai putin disputat, pe 3 Lazio cu 48, pe 4 Udinese cu 46.

Monchengladbach pierde la Nurnberg si Bayern ramane pe 3... Gigi Becali vrea Steaua pe primul loc pana de Paste...