Articole despre lazio roma

Ştefan Radu va disputa, sâmbătă, meciul cu numărul 300 în Serie A pentru Lazio

Fundaşul Ştefan Radu va juca, sâmbătă, cu Bologna, meciul cu numărul 300 pentru Lazio în Serie A, informează presa italiană.

Joi, 27.02.2020, 12:01
Lazio s-a impus pe terenul echipei Cagliari după ce a fost condusă cu 1-0 şi după ce a marcat în minutele '90+3 şi '90+8

Lazio a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Cagliari, în ultimul meci al etapei a XVI-a a campionatului italian Serie A.

Marti, 17.12.2019, 08:34
Ştefan Radu s-a accidentat şi ar putea lipsi de pe teren trei săptămâni

Fundaşul român al echipei Lazio, Ştefan Radu, s-a accidentat în ultimele minute ale partidei de duminică, disputată şi câştigată împotriva formaţiei AC Milan, scor 2-1, în Serie A.

Marti, 05.11.2019, 08:25
Lazio îl sărbătoreşte pe Ştefan Radu, care împlineşte 33 de ani

Fundaşul Ştefan Radu a împlinit, marţi, 33 de ani, iar clubul său, Lazio Roma, i-a transmis un mesaj pe reţelele de socializare.

Marti, 22.10.2019, 10:26
UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva clubului Lazio, după meciul cu Rennes. Romanii riscă să joace cu porţile închise

UEFA a anunţat că a declanşat o procedură disciplinară împotriva clubului Lazio pentru comportament rasist al fanilor la meciul cu Rennes, scor 2-1, din 3 octombrie, din etapa a II-a a Grupei E a Ligii Europa, din care face parte şi CFR Cluj.

Marti, 08.10.2019, 09:03
Ştefan Radu nu va evolua în meciul cu Inter Milano

Fundaşul stânga al echipei Lazio Roma Ştefan Radu nu va evolua în meciul pe care echipa lui îl va disputa cu Inter Milano, informează presa italiană.

Marti, 24.09.2019, 14:06
Ştefan Radu nu mai e vânzare! A efectuat vizita medicală și a revenit în lotul echipei Lazio

Fundaşul Ştefan Radu a fost reintegrat în lotul echipei Lazio Roma şi a efectuat, luni, vizita medicală, anunţă presa italiană. Radu a efectuat vizita medicală la clinica Paideia, urmând să se alăture lotului aflat în cantonament la Auronzo.

Luni, 15.07.2019, 13:43
Atalanta Bergamo dorește să îl transfere pe Ştefan Radu de la Lazio Roma

“Obiectiv în apărare pentru Atalanta. Nerazzurri şi-au manifestat interesul pentru Ştefan Radu, care ar putea părăsi Lazio după 11 sezoane”, susţine gianlucadimarzio.com.

Joi, 04.07.2019, 12:02
FOTO! Stefan Radu risca sa fie amendat dupa "salutul nazist" catre galeria lui Lazio

Radu Stefan a copiat salutul nazist facut de Paolo Di Canio, fostul atacant a lui Lazio, dupa meciul cu Napoli, scor 3-1, din etapa a XXXI-a a campionatului Italiei, informeaza agentia Ansa.

Duminica, 08.04.2012, 00:00

Serie A: Juventus devine noul lider/ Lazio invinge pe Napoli in lupta pentru locul 3

Juventus a trecut pe primul loc in Serie A, dupa victoria din deplasare cu Palermo, scor 2-0, fiind avantajata si de infrangerea Milanului de pe teren propriu(1-2 cu Fiorentina)

Lazio invinge in derby-ul Romei si urca pe 3. Vezi rezultatele din Italia!

Jucatorii lui Eduardo Reja, la care Stefan Radu nu a evoluat niciun minut (fiind accidentat), au depasit eterna rivala AS Roma, intr-un meci desfasurat pe Olimpico dar considerat in deplasare. La gazde, Lobont a evoluat din minutul 9.

Duminica, 04.03.2012, 00:00
Sapunaru a ratat sansa de a se transfera in Primera Division

Dupa ce Lazio renuntase la fundasul lui FC Porto, acesta ar fi putut ajunge la Real Zaragoza.

Miercuri, 01.02.2012, 00:00
Lazio il vrea pe Honda

Clubul din capitala Italiei a demarat negocierile cu CSKA Moscova pentru transferul talentatului mijlocas japonez.

Marti, 24.01.2012, 00:00
Lazio da 2 milioane pe Papp

Pe langa vasluian, pe lista celor din Roma se mai afla si Prodl de la Werder Bremen sau van Wolfswinkel de la Sporting Lisabona.

Vineri, 20.01.2012, 00:00
FC Zurich - FC Vaslui 2-0 / Moldovenii rateaza calificarea

Vasluienii nu au reusit sa treaca in saisprezecimile Europa League, desi o victorie in fata unui adversar fara obiectiv le-ar fi fost suficienta

Miercuri, 14.12.2011, 00:00
FC Vaslui - Lazio 0-0 / Moldovenii sunt virtual in saisprezecimi

FC Vaslui a reusit sa reziste eroic in fata lui Lazio si trebuie sa bata la Zurich pentru a se califica indiferent de rezultatul italienilor cu Sporting.

Joi, 01.12.2011, 00:00
Sportul - FC Vaslui 1-0 \ Repetitie ratata inainte de Lazio

FC Vaslui pierde teren in lupta pentru titlu, dupa ce a fost invinsa in deplasare de Sportul Studentesc. Echipa antrenata de Daniel Isaila s-a impus cu 1-0, doar a doua victorie a sezonului, si urca pe locul 15 in Liga I, depasind pe FCM Tg. Mures.

Sambata, 26.11.2011, 00:00
Porumboiu dupa infrangerea cu Sportul: „Am fost penibili”

Finantatorul echipei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, a comentat infrangerea formatiei sale in Regie, in fata Sportului, scor 0-1.

Gigi Becali cere un pret astronomic pe Tatarusanu

Finantatorul Stelei, Gigi Becali, s-a decis sa-i dea drumul lui Ciprian Tatarusanu, dar a stabilit un pret incredibil pentru Liga 1. Dupa ce mai multe echipe s-au aratat interesate de serviciile portarului nationalei Romaniei, latifundiarul din Pipera e dispus sa ii faca loc in prima echipa lui Stanca, al doilea goalkeeper din lotul ros-albastrilor.

Miercuri, 09.11.2011, 00:00
FC Vaslui - FC Zurich 2-2 / Egal cu gust de infrangere pentru moldoveni

FC Vaslui a incheiat la egalitate, scor 2-2, meciul de la Piatra Neamt cu FC Zurich din grupa D a Europa League. Echipa lui Viorel Hizo a reeditat practic meciul de la Roma cu Lazio. A fost condusa la pauza, a intors rezultatul dupa pauza, a avut om in plus, dar nu a reusit sa se impuna.

Joi, 29.09.2011, 00:00
Radu Stefan si-a prelungit contractul cu Lazio pana in 2016

Fundasul roman al echipei Lazio Roma, Radu Stefan, a semnat, vineri dimineata, un nou contract cu formatia italiana, noua intelegere urmand sa se intinda pe durata a cinci ani, pana la finele sezonului 2015/2016.

Vineri, 17.06.2011, 00:00
Oficial: Stefan Radu a semnat prelungirea contractului cu Lazio Roma

Fundasul roman Stefan Radu a semnat, joi dimineata, prelungirea contractului cu gruparea Lazio Roma pana la 30 iunie 2015, informeaza site-ul lalaziosiamonoi.it.

Joi, 10.02.2011, 00:00
Stefan Radu, integralist in derby-ul Romei, dar Lazio a pierdut

Stefan Radu a fost titular in echipa lui Lazio in derby-ul capitalei Italiei.

Duminica, 07.11.2010, 00:00
Kapetanos e dorit in Italia, de Lazio Roma

Atacantul Stelei, Pantelis Kapetanos, este dorit în Italia de echipa lui Radu Stefan, Lazio Roma

Vineri, 13.08.2010, 00:00
Serie A/ Milan rateaza sansa de a deveni lider

AC Milan a ratat sansa de a deveni lider in Serie A, dupa semi-esecul de pe teren propriu cu Napoli, scor 1-1. Oaspetii au deschis scorul, in minutul 13’, prin Campagnaro, milanezii reusind sa restabileasca egalitatea prin Pippo Inzaghi, in minutul 26'.

Duminica, 21.03.2010, 00:00