Mallorca - Real Madrid 1-4/ C. Ronaldo, la primul hat-trick pentru galactici

Real Madrid se mentine la un punct in spatele liderului FC Barcelona, in Primera Division, dupa victoria, scor 4-1, in fata formatiei Mallorca. Desi condusi din minutul 16, galacticii au intors rezultatul prin hat-trick-ul portughezului Cristiano Ronaldo, aceasta fiind si prima tripla reusita de portughez la Real. Higuain a marcat pentru 4-1 cu opt minute inainte de final.

Rezultate, etapa a 36-a:

Athletic Bilbao - Malaga 1-1 (Toquero '4/ Duda '19)

Atletico Madrid - Valladolid 3-1 (Juanito '42, Jurado '67, Forlan '73/ Gonzalez '78)

Ossasuna - Deportivo La Coruna 3-1 (Camunas '11, Pandiani '24, Juanfran'32/ Riki '15)

Racing Santander - Sevilla 1-5 (Tchite '61/ Negredo '2, '89, Kanoute '21, Navas '46, Capel '48)

Zaragoza - Espanyol 1-1 (Colunga-penalty '78/ Moises '26)

Mallorca - Real Madrid 1-4 (Aduriz '16/ C. Ronaldo '26, '57, '72, Higuain '82)

Clasament:

1. Barcelona 93 puncte
2. Real Madrid 92p
3. Valencia 68p
4. Sevilla 60p
5. Mallorca 59p

Valeriu Argaseala l-a criticat vehement pe Gigi Becali!... VIDEO Meci nebun in Scotia: Motherwell - Hibernian 6-6!...