Otelul se califica in sferturile Cupei Romaniei printr-un eurogol al lui Antal

Pentru a doua oara in numai trei zile, Otelul Galati a castigat cu 2-1 in fata lui FCM Tg. Mures, de aceasta data pe teren propriu, calificandu-se astfel in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.

Liviu Antal, jucatorul care s-a aflat in conflict cu Dorinel Munteanu, a evitat prelungirile in minutul 87, cand a marcat un eurogol din foarfeca, dupa ce ratase un penalty cu cateva secunde inainte.

Dupa o prima repriza fara multe evenimente, doar Bumba si Giurgiu fiind aproape de gol, meciul a decolat in debutul partii secunde, cand Paraschiv a reusit sa controleze centrarea venita de la Iorga si sa deschida scorul cu un sut din cadere, care a trecut pe sub Albut.

Oaspetii au fost imediat la un pas de egalare, dar sutul lui Ilyes a trecut putin peste, in timp ce, la cealalta poarta, Albut a avut un reflex superb in fata lui Frunza, care a tras din alergare de la 18 metri.

Echipa lui Selymes nu a renuntat si Subotic a trecut pe langa golul de 1-1 in minutul 78. Campionii nu au inteles avertismentul si, dupa numai trei minute, acelasi jucator l-a invins pe Grahovac, la capatul unei actiuni in care a patruns in forta prin defensiva galateana.

Doar patru minute s-au bucurat muresenii, pentru ca Neagu a fost faultat in careu de Szilagyi, care a primit si cartonasul rosu, insa Antal a tras in bara de la 11 metri, doar pentru a inscrie senzational cateva secunde mai tarziu, in urma unei centrari perfecte a lui Marius Pena.

Din pacate, finalul a stat sub semnul violentei, Celsinho si Neagu fiind eliminati, dupa o faza la care jucatorii celor doua echipe au fost foarte aproape de o bataie generala.

Sursa: antena3

Mercur iese din retrograd pe 18 octombrie 2021. Ce înseamnă și cum sunt afectate zodiile
Toată lumea a simțit că face un pas înapoi în toată această perioadă. Cu toate acestea,...
Horoscopul zilei de 18 octombrie 2021. Leii pun multă presiune pe ei. Află ce îți rezervă astrele
Horoscopul zilei de 18 octombrie 2021 spune că Leii pun multă presiune pe ei. S-au acumulat o...