Câtă durere! Ovidiu Hațegan a aflat că mama sa a murit în timp ce arbitra un meci din Liga Națiunilor: “Era distrus, avea lacrimi în ochi”

Cel mai bun arbitru român al momentului,Ovidiu Hațegan, a primit o veste devastatoare în timp ce arbitra partida Germania-Olanda din Liga Națiunilor de luni, 19 noiembrie. A trecut prin momente care ar doborî pe oricine când la pauză i s-a spus că mama sa, care era grav bolnavă, s-a stins din viață.

După meci, arbitrul nostru a fost consolat de către jucători în frunte cu Virgil van Dijk (27 de ani), eroul serii. Gestul jucătorului batav a impresionat lumea întreagă, fiind apreciat și de ziariști, și de fani, pe rețelele de socializare.

”Acest om era distrus, avea lacrimi în ochi, din cauza faptului că mama lui a murit recent. Mi-am dorit să-l încurajez, i-am transmis forță și i-am spus că a fluierat bine. Este un lucru mic, dar sper că aceste lucruri să vă ajute și să treceți peste asta”, a spus Virgil van Dijk.

Mama lui Ovidiu Hațegan a decedat în spital, ieri, după o perioadă de suferință. Arbitrul în vârstă de 38 de ani a aflat teribilă veste la pauză, după cum stabilise cu familia.

Partida Germania-Olanda s-a încheiat cu scorul de 2-2. Virgil van Dijk a fost eroul serii pentru că el a restabilit egalitatea chiar în minutul 90 al derby-ului cu Germania, egal care le-a permis batavilor calificarea în semifinalele Ligii Națiunilor.

Sursa: gsp.ro

Ce dramă! Michael Johnson, cel mai rapid om de pe Terra: ”Am parcurs 200 de metri în 15 minute, pe cronometru!”... S-a aflat! Ce pensie primește Nadia Comăneci de la statul român! Suma încasată de fosta gimnastă este destul de importan...