Paris Saint-Germain a învins Toulouse, scor 4-0, în Ligue 1; Cavani şi Mbappe s-au accidentat

Formaţia Paris Saint-Germain a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, echipa Toulouse, în etapa a treia a campionatului Franţei.

Golurile au fost marcate de Choupo Moting (50, 75), Goncalves (55-autogol) şi Marquinhos (83).

La acest meci, Cavani a fost schimbat în minutul 10, după ce a acuzat dureri la şold, iar Mbappe în minutul 65, el fiind accidentat la coapsa stângă.

Partida Montpellier-Lyon are loc marţi, iar meciurile Lille-Saint-Étienne şi Nice-Marseille se dispută miercuri.

Sursa : news.ro

Vitoria Guimaraes, remiză cu Famalicao, scor 1-1, înaintea confruntării cu FCSB din Liga Europa... Sinisa Mihajlovici, care se luptă cu leucemia, a stat pe banca echipei Bologna la meciul cu formaţia Chievo...