Perechea Tecau / Lindstedt, in sferturile de finala la Brisbane

Perechea Horia Tecau / Robert Lindstedt s-a calificat in sferturile turneului ATP de la Brisbane (Australia), dupa ce a trecut de dublul Alexandr Dolgopolov / Denis Molcianov (ambii Ucraina), scor 6-4, 6-4.

Favoriti numarul trei la Brisbane, Horia si Robert s-au impus dupa o partida care a durat o ora si noua minute.

In urmatorul meci, Horia si Robert se vor duela cu invingatorii disputei dintre Oliver Marach/Alexander Peya (ambii Austria)-Paul Hanley/Jamie Murray (Australia/Marea Britanie).

Sursa: hotnews

FOTO! John Terry, pe pachetele de tigari din India... Mircea Lucescu: "Visez sa ajung in finala Champions League cu Sahtior"...