Petrolul este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei

Petrolul Ploiesti a castigat cu scorul de 2-1 meciul de pe teren propriu cu Concordia Chiajna si s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.

Petrolul Ploiesti este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei. Formatia antrenata de Cosmin Contra a invins-o, marti, pe Concordia Chiajna, scor 2-1, in sferturile de finala ale competitiei.

Golurile “lupilor galbeni” au fost reusite de Bokila, care a punctat in minutele 44 si 54. Pentru oaspeti a punctat Purece, din penalty, cu opt minute inainte de finalul partidei.

N-a fost deloc usor cu Concordia. Oaspetii isi cunosc limitele si au acoperit foarte bine spatiile. Putea fi un scor mai mare, dar continuam sa ratam mult. Jucam bine, dar nu avem inca fata de cupe europene”, a declarat Cosmin Contra, tehnicianul Petrolului.

SFERTURI CUPA ROMANIEI

Marti, 27 noiembrie 2012

Petrolul Ploiesti-Concordia Chiajna 2-1 (Bokila 44, 54 / Purece 82)

Miercuri, 28 noiembrie 2012

Ceahlaul Piatra Neamt-Otelul Galati, 17:45

CFR Cluj-Dinamo Bucuresti, 20:30

Joi, 29 noiembrie 2012

Rapid Bucuresti-Astra Giurgiu, 20:30

Casnicie salvata! Daniel Pancu nu mai divorteaza... Lazio, tricouri impotriva rasismului la meciul cu Udinese...