Preliminarii CM 2014, Zona America de Sud: Argentina si Columbia, de neoprit. "Dubla" pentru Messi si Falcao!

Argentina s-a razbunat in fata Uruguay-ului pentru eliminarea de anul trecut din semifinalele Copei America, dupa ce a invins la scor de forfeit, 3-0, la Mendoza. Lionel Messi a facut din nou spectacol, reusind o “dubla”.

Starul argentinian a deschis scorul pentru reprezentativa pumelor in minutul 66, cand a finalizat centrarea lui Di Maria. Peste noua minute, trupa lui Alejandro Sabella si-a majorat avantajul gratie lui Kun Aguero, servit ideal de acelasi Angel Di Maria.

Lovitura de gratie a dat-o vedeta Barcelonei care a executat impecabil o lovitura libera in minutul 80.

Lionel Messi a ajuns la 16 goluri in 15 meciuri in toate competitiile din acest sezon.

In urma acestui succes, Argentina ramane in continuare lider in grupa preliminara, cu 17 puncte. Celestii ocupa pozitia a patra, care duce la Cupa Mondiala din 2014, cu 12 puncte.

Nici Radamel Falcao nu s-a lasat mai prejos, atacantul lui Atletico Madrid a reusit si el o "dubla", in victoria obtinuta de Columbia in fata Paraguayului, scor 2-0.

9. Paraguay 8 1 1 6 5:16 4

Preliminarii CM Brazilia 2014: Victorii pentru Olanda si Ungaria. Germania a facut scor in Irlanda. Vezi rezultatele inr... Victor Piturca: "Romania a luat o optiune serioasa de calificare"...