Primera Division: FC Barcelona castiga derby-ul cu Valencia. Real Madrid face scor cu echipa lui Torje

FC Barcelona si Real Madrid par sa-si revina dupa un debut mai slab de sezon in Primera Division. Catalanii au castigat derby-ul cu Valencia, scor 1-0, si au maximum de puncte, dupa primele trei runde.

Singurul gol al meciului a fost reusit de Adriano, in minutul 22. Fundasul catalanilor a inscris la vincul, lasandu-l fara replica pe Alves.

Barcelona: Valdes - D. Alves (''46 J. Alba), Piuue, Mascherano, Adriano - Xavi, Song, Fabregas (''64 Iniesta) - Sanchez ('87Busuuets), Messi, Pedro. Antrenor: T. Vilanova

Valencia: D. Alves - Pereira, Rami, Ruiz, Cissokho - Albelda ('77Gago), T. Costa - Valdez ('82 Feghouli), Jonas, ('77 Guardado) Viera - Soldado. Antrenor: M. Pellegrino

Real Madrid a obtinut prima victorie din acest sezon, dupa 3-0 cu Granada, pe teren propriu.

Golurile madrilenilor au fost reusite de Cristiano Ronaldo, in minutele 26 si 53, si de Gonzalo Higuain, in minutul 76.

Gabi Torje a intrat pe teren la Granada in minutul 69.

Celta Vigo - Osasuna 2-0

Fortareata Ghencea: Steaua a batut Otelul cu 2-1 intr-un meci care a pornit furtunos, apoi s-a stins ... Victor Piturca a anuntat lotul pentru primele meciuri din preliminariile pentru CM din 2014. Romania - Andorra va fi in ...