Qarabag a câştigat cu 4-1 meciul din deplasare cu Dudelange, întrerupt jumătate de oră după apariţia unei drone

Formaţia Qarabag a învins, joi seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, echipa Dudelange, într-un meci din grupa A a Ligii Europa, joc care a fost întrerupt în prima repriză după apariţia unei drone cu drapelul Armeniei.

Au marcat Bernier ’90 pentru gazde şi Zoubir ’11, Michel ’30, Almeida ’37 (penalti) şi Quintana ’69 pentru oaspeţi.

În minutul 62, de la gazde a fost eliminat Garos.

Meciul a fost întrerupt după 36 de minute de joc, din motive de securitate. Jocul a fost oprit din cauza unei drone cu drapelul Armeniei, care a survolat stadionul Josy Barthel. Apariţia dronei i-a înfuriat pe jucătorii şi pe fanii azeri, iar suporterii au pătruns pe o porţiune a terenului.

Potrivit presei din Luxemburg, proprietarul dronei şi-a recuperat liniştit dispozitivul pe un acoperiş din apropiere.

Jocul s-a reluat după jumătate de oră de întrerupere.

Sursa : news.ro

Neil Lennon: Întreaga echipă a funcţionat perfect ca grup. Singura dezamăgire, că nu am câştigat la o diferenţă mai mare... Mara, după Celtic - CFR, 2-0: Au fost mai motivaţi ca noi. În Liga Campionilor am făcut o minune...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30