Rapid - CS Mioveni 4-0 / Giulestenii se apropie la un singur punct de Dinamo

Pe Stadionul Valentin Stanescu, alb-visnii s-au distrat cu nou promovata CS Mioveni careia i-a administrat un 4-0 fara drept de apel.

Prima reusita a partidei a venit in minutul 6, cand Iordache si Sandulescu au gafat ca in curtea scolii si i-au permis lui Cassio sa ii paseze lui Roman, care a marcat cu poarta goala. Trupa lui Stoichita nu a acuzat socul si a dat o replica buna in prima repriza, pastrand Rapidul departe de poarta lui Haisan.

Dupa pauza, Razvan l-a introdus pe Pancu si schimbarea s-a vazut: veteranul l-a lansat pe Roman pe culoar, care a obtinut un 11 metri transformat cu siguranta de Herea.

Acelasi Pancu a reusit golul serii cu un lob de la 17 metri, dupa o noua gafa a lui Sandulescu si Iordache, iar Alexa a inchis tabela cu o deviere din apropierea portii.

Dupa acest succes, Rapid se apropie la un punct de Dinamo, care va juca luni la Piatra Neamt, in compania Ceahlaului.

VIDEO! Giovani Becali confirma: "Chivu pleaca de la Inter"... UTA - Gaz Metan Severin 3-1 / Victorie pentru Nagy...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00