Rapid - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (VEZI VIDEO)

Rapid Bucuresti a invins formatia Pandurii Tg Jiu, scor 1-0, pe teren propriu, intr-un meci din cadrul etapei a 32-a a Ligii 1. Singurul gol al partidei a fost inscris de Sapunaru, in minutul 86.

Giulestenii au dominat partida si au ratat foarte multe ocazii pe parcursul celor 90 de minute. In minutul 82, Raduta a trimis mingea in bara transversala dintr-o pozitie excelenta.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristian Sapunaru cu patru minute inainte de final. Fundasul rapidist a trimis cu capul din sase metri, la o centrare venita de la Ilie Iordache.

Rapid Bucuresti: 33. Bornescu - 21. Sapunaru (2. Helder '90+2), 3. Fernandes, 32. Iencsi, 19. Bozovici - 6. Matici, 15. C. Lazar, 10. Herea (17. I. Iordache '65) - 30. Spadacio (20. St. Grigorie '90) - 11. Ionita, 9. Raduta. Antrenor: Ioan Andone.

Pandurii Targu Jiu: 80. Mingote - 14. Popete, 18. Martinovici, 24. Murgan, 29. Grecu - 10. Hidisan (5. Pacurar '68), 16. Rusu, 8. Orac, 25. Tremonti (17. Nalati '54), 27. Vranjes (21. Kamara '90) - 20. Stromajer. Antrenor: Mircea
Irimescu.

VEZI AICI CELE MAI IMPORTANTE FAZE VIDEO:

min 2: Ionita intra cu talpa inainte la un adversar, insa arbitrul acroda doar fault.

min 10: Vranjes suteaza peste poarta de la 20 de metri.

min 18: Herea suteaza de la 25 de metri, dar mingea trece milimetric pe langa poarta

min 28: Raduta reia cu capul, insa fara emotii pentru Mingote.

min 30: Ionita suteaza puternic in blocaj, mingea sare la Sapunaru al carui sut trece la distanta de poarta

min 33: Sapunaru deviaza centrarea lui Spadacio putin pe langa poarta

REPRIZA A 2-A

min 51: Spadacio centreaza in fata portii, Mingote scapa balonul, insa Iencsi este prea departe pentru a profita de gafa portarului gorjean.

min 62: Raduta suteaza putin peste poarta de la 14 metri.

min 70: Lazar suteaza pe langa vinclu de la 20 de metri.

min 71: Spadacio prinde un sut senzational din marginea careului, dar Mingote are o interventie pe masura

min 81, Raduta trimite in transversala portii lui Mingote. Ocazie imensa pentru giulesteni

GOOOL Rapid 1-0, min 86: Sapunaru deschide scorul cu o lovitura de cap din marginea careului de sase metri.

FC Vaslui - Steaua 2-1/ Moldovenii viseaza la Liga Campionilor... VIDEO FC Timisoara - Gaz Metan 0-2/ Banatenii spun "adio" titlului...