Rapid - Sportul 2-0 / Giulestenii la 2 puncte de Dinamo

Echipa lui Razvan Lucescu a trecut de Sportul Studentesc fara prea mari probleme si scorul de 2-0 ar fi putut fi dublat cu usurinta de ocaziile lui Ciprian Deac si Ovidiu Herea, care au pus in pericol poarta aparata de Popescu.

Ciprian Deac a deschis scorul dupa 23 de minute de joc, profitand de o eroare a defensivei adverse care i-a dat posibilitatea sa finalizeze nemarcat din 7 metri. 11 minute mai tarziu, Nicolae Grigore a majorat diferenta de pe tabela cu o lovitura de cap.

Cu cele 3 puncte castigate in etapa a 16-a, Rapid ramane pe locul 3, dar se apropie la doua puncte de liderul Dinamo, care are un meci mai putin disputat.

Rapid: Coman - Cretu, M. Antonio, Oros, Bozovici - Grigore, Alexa, Grigorie - M. Roman, Pancu, Deac Rezerve: Straton, Herea, Burca, Sburlea, Surdu, Apostol, Teixeira

Sportul: Popescu - Patriche, Ratiu, Lung, Maxim - Lazar, Ghinga, Nicola, Ferfelea - Dobre, Curelea
Rezerve: Samoila, Secareanu, Cioranu, Tarnacop, Chetan, Nistor, Truta

Sursa: gsp

VIDEO! Vasile Siman: "Teo Craciunescu si-a batut joc de noi"... Mircea Rednic, demis de la Hazar Lankaran...