Real - Levante 4-2 / Ronaldo aduce galacticii la 10 puncte de Barcelona

Albii lui Mourinho au reusit sa revina in partida de pe teren propriu cu Leante, omorand, practic, competitia in Spania.

Real Madrid a profitat de pasul gresit al Barcelonei la Pamplona desi nu i-a fost deloc usor. Aceasta pentru ca Levante a reusit sa deschida scorul in chiar debutul intalnirii de pe Bernabeu. Javier Farinos a executat o lovitura libera, Sergio Ramos a gresit degajarea, iar Cabral l-a invins pe Casillas.

Realul a egalat tarziu, in minutul 44, prin Cristiano Ronaldo. Portughezul a transformat un penalty dictat in urma unui hent facut de Iborra.

Superstarul madrilenilor avea sa-si aduca echipa in avanraj la 5 minute dupa reluare, marcand simplu, cu capul, dupa o centrare a lui Higuain dupa dreapta.

Acelasi Ronaldo a inventat un trasor de la 25 de metri lateral dreapta si a facut 3-1. Levante a avut o tresarire de orgoliu si a redus din handicap prin Kone, care a marcat dintre Pepe si Sergio Ramos.

A fost un foc de paie, pentru ca Benzema a facut repede 4-2, stabilind scorul final. Evident tot din pasa lui Ronaldo.

Real Sociedad - Sevilla

In clasament, pe primul loc se afla Real Madrid cu 55 de puncte, pe 2 Barcelona cu 48, iar podiumul e completat de Valencia cu 40 de puncte.

Zambia a castigat Cupa Africii pe Natiuni... Inter pierde acasa cu Novara. Vezi rezultatele din Italia!...

BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly
BeautiFood | Sezonul 3 - Episodul 6: Tartă Tatin cu cremă chantilly Marti, 07.05.2024, 10:00