Real Sociedad a învins Granada şi a urcat pe locul trei în LaLiga

Formaţia Real Sociedad a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Granada, în etapa a XII-a a campionatului Spaniei şi a urcat pe locul trei în clasament.

Pentru Real Sociedad a marcat Portu, în minutele 21 şi 89, în timp ce pentru Granada a punctat Vadillo, în minutul 36.

În clasament, Real Sociedad a urcat pe locul 3, cu 22 de puncte, la egalitate cu ocupantele primelor două poziţii, FC Barcelona şi Real Madrid.

Granada ocupă locul 6, cu 20 de puncte, iar dacă ar fi câştigat, ar fi trecut pe primul loc.

Sursa : news.ro

Pe scurt din sport: Cristina Neagu revenire dupa 10 luni, CSM a castigat la Lublin 28-19... Andre Gomes (Everton) a suferit o fractură la glezna dreaptă la meciul cu Tottenham...