România a obţinut două medalii de aur şi una de argint la CM de gimnastică de la Doha

Larisa Iordache şi Diana Bulimar au reuşit să aducă trei medalii echipei de gimnastică a României, în cadrul etapei de Cupa Mondială de la Doha.

Larisa Iordache şi Diana Bulimar au reuşit să aducă trei medalii echipei de gimnastică a României, în cadrul etapei de Cupa Mondială de la Doha, competiţie dotată cu premii de 50.000 dolari.

Larisa Iordache a fost notată cu 14.850 în finala de la bîrnă, cucerind medalia de aur, în timp ce la sol a fost tot pe primul loc, cu nota 14.425.

Tot în finala de la sol, România a avut-o pe podium şi pe Diana Bulimar, care a cucerit medalia de argint, după ce a fost notată cu 14.300.

Încă o lovitură pentru Adrian Mititelu! Patronul Craiovei trebuie să-i plătească o sumă enormă lui Piţurcă... Soţia lui Michael Schumacher a făcut un gest surprinzător...