Romania - I-le Feroe 3-1

Nationala de fotbal a Romaniei a obtinut prima victorie pe teren propriu, scor 3-1, impotriva reprezentativei Insulelor Feroe, in ultima etapa a grupei a 7-a a preliminariilor Cupei Mondiale din 2010.

Golurile formatiei antrenate de Razvan Lucescu au fost marcate de Apostol '18, Bucur '65 si Mazilu '87, oaspetii punctand in minutul 83, prin Bo.

Cum s-au marcat golurile:

1-0: In minutul 18, Iulian Apostol a deschis scorul cu un sut la coltul scurt din interiorul careului mare.

2-0:
Gigel Bucur a majorat diferenta pe tabela de marcaj, in minutul 65, cu o lovitura de cap.

2-1:
In minutul 83, la o lovitura libera a oaspetilor, mingea a fost centrata in careu si Bo l-a invins pe Pantilimon.

3-1:
Patru minute mai tarziu, Andrei Cristea a reusit o patrundere pe partea stanga, a sutat din careu, Mikkelsen a respins in fata si Mazilu a impins balonul in poarta.

Romania:
1. Pantilimon - 2. Panin, 6. Radoi, 5. Goian (15. Galamaz '26), 3. Rat - 8. Mara, 4. Apostol, 11. N. Grigore, 7. Varga - 18. Bucur (17. Andrei Cristea '77), 9. Marica (16. Mazilu '83). Antrenor: Razvan Lucescu.

Insulele Feroe:
1. Mikkelsen - 2. Naes, 5. Bo, 4. Gregersen, 3. Danielsen - 7. Benjaminsen (14. Christian Jacobsen '82), 10.Suni Olsen - 11. Holst (12. Lokin '71), 9. Borg, 8. Samuelsen - 6. Rogvi Jacobsen (18. Hansen '74). Antrenor: Brian Kerr.

In urma acestui rezultat nationala noastra a incheiat pe pozitia a V-a in grupa a 7-a, si va face parte din urna a II-a la tragerea la sorti a grupelor din cadrul prelimariilor Campionatului European din 2012.
Formula 1/ Rubens Barrichello a semnat pana in 2010 cu echipa Williams... "Cauta-ma la Belgrad"...

Lia - Soția soțului meu | Sezonul 4, episodul 6, 19 septembrie 2024. Alice îl ucide pe Laur și îi cere ajutorul lui Răzvan: „Ce ai făcut?!” Joi, 19.09.2024, 23:04