Romania - Kryvbas Krivoi Rog 2-1 / Niculae, salvator

Selectionata lui Victor Piturca a reusit a doua victorie in Antalya, in fata ucraineienilor de la Kryvbas Krivoi Rog.

Marius Niculae a confirmat forma buna in care se afla si a deschis scorul pentru Romania in minutul 14, cu un sut din afara careului lui Shtanko, portarul ucraineienilor.

Un alt dinamovist, Cristian Balgradean, a reusit performanta de a lua cartonas galben pentru trageri de timp inca din minutul 32. Cu cateva minute inainte de pauza, fostul aradean a fost invins de lovitura de cap a golgheterului Samodin.

In debutul reprizei secunde, acelasi Niculae a readus Romania in avantaj, dupa o foarfeca din interiorul careului.

Kryvbas a fortat revenirea si era sa obtina egalarea prin acelasi Samodin. Din fericire pentru tricolori, nu au reusit.

Nationala a inceput meciul in urmatoarea formula: Balgradean - Ripa, Luchin, Dr.Gigore, Sepsi - Neagu, Bourceanu - M.Roman, Marinescu, Bumba - M.Niculae, insa pe parcursul intalnirii, Piturca a rulat majoritatea lotului.

Presedintele Federatiei Turce de Fotbal si-a dat demisia din cauza meciurilor trucate... Alexander Hleb si-a reziliat contractul cu Barcelona. Vine la Twente?...