România, pe PODIUM! Larisa Iordache, medaliată cu AUR, ARGINT şi BRONZ la Campionatul European

Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, duminică, medalia de aur în finală la sol, la egalitate cu Vanessa Ferrari (Italia), iar Diana Bulimar s-a clasat pe locul patru, la Campionatul European de la Sofia.

Larisa Iordache a fost notată cu 14.800, cu care a cucerit medalia de aur, la egalitate cu Vanessa Ferrari (Italia), în timp ce Diana Bulimar a primit nota 14.400, cu care s-a clasat pe locul 4, la egalitate cu poloneza Marta Pihan-Kulesza, scrie antena3.ro.

Pe podium a mai urcat Giulia Steingruber (Elveţia, 14.500, bronz).

În primele finale pe aparate de duminică, Larisa Iordache a cucerit medalia de bronz la sărituri (14.533), pe cea de argint la bârnă (14.800) şi a ocupat locul 6 la paralele (14.533).

Echipa de senioare a României a cucerit şi medalia de aur la Campionatul European de la Sofia.

Ole, Ola!!! A fost lansat videoclipul oficial al imnului Cupei Mondiale din Brazilia... Serena Williams A CÂŞTIGAT turneul de la Roma și rămâne NUMĂRUL 1 mondial...