Romania - Serbia 37 - 18 \ Tricolorele castiga trofeul Carpati

Elevele lui Radu Voina s-au impus usor in fata vecinelor de la Sud-Vest si au castigat competitia de la Drobeta Turnu Severin.

Romania avea nevoie de o victorie la patru goluri diferenta pentru a castiga Trofeul Carpati. Handbalistele tricolore au intrat mult mai determinate in teren si s-au dezlantuit impotriva Serbiei. Tricolorele au castigat cu o diferenta de 19 goluri, iar scorul final, 37-18, ne da mari sperante pentru Cupa Mondiala de luna viitoare.

Vezi mai jos cum au decurs ostilitatile!

UPDATE 15 // Final! Romania se impune cu 37-18!

UPDATE 14 // Cu cinci minute inainte de final, elevele lui Radu Voina au un avans de 19 goluri. Scorul este 34-15.

UPDATE 13 // Timp de aproape trei minute, Romania a jucat fara doua jucatoare, aflate in stare de suspendare, si nu a mai reusit sa marcheze. In schimb, Serbia a inscris de doua ori. Imediat dupa ce perioadele de suspendare au expirat, tricolorele au punctat din nou: 31-15.

UPDATE 12 // Minutul 45: Tricolorele reusesc sa mareasca diferenta la 17 goluri: 30-13.

UPDATE 11 // Minutul 40: Restabilim diferenta de 14 goluri. Romania conduce cu 27-13.

UPDATE 10 // Pentru prima data, Serbia reuseste sa lege trei goluri si reduce putin din diferenta: 26-13

UPDATE 9 // Fiecare echipa mai marcheaza cate un gol. In minutul 35 scorul este 25-9.

UPDATE 8 // Debutul reprizei a doua este in acelasi ton cu prima parte. Romania mai inscrie doua goluri: 24-8!

UPDATE 7 // Pauza! Romania conduce cu 22-8 dupa o prima repriza perfecta.

UPDATE 6 // Serbia are o lovitura de pedeapsa, insa Talida intervine si apara. Pornim in atac si marcam din nou. Scorul este 21-7 pentru Romania.

UPDATE 5 // Ne distram cu Serbia si marim diferenta la 12 goluri. Nationala Romaniei este are sanse mari sa castige Turneul.

UPDATE 4 // In minutul 20 avem un avantaj de 11 goluri. Scorul este 16-5!

UPDATE 3 // Fetele noaste continua sa evolueze bine si mai inscriu patru goluri. Avem o diferenta de 10 reusite. Scorul e 14-4!

UPDATE 2 // Jucatoarele noastre se distanteaza la sase goluri. Scorul e 10-4! Proteste pe banca oaspetilor. Antrenorul Serbiei este nemultumit ca s-a validat ultimul gol.

UPDATE 1 // Dupa primele 10 minute, Romania conduce cu 8-3. Serbia evolueaza in acest moment fara doua jucatoare, ambele fiind suspendate cate doua minute.

Sursa: gsp

Bronz mondial pentru Irina Ciobanu si Bernadette Szocs... Dinamo Moscova - Kuban Krasnodar 2-1 \ Start ratat pentru Dan Petrescu...

Hello Chef sezonul 7, 25 mai 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Mishei Sambata, 25.05.2024, 15:58