Romania U23 - Italia U23 0-0

Selectionata Under 23 a Romaniei a remizat, scor 0-0, impotriva nationalei similare a Italiei, intr-o partida ce conteaza pentru Grupa A a a "International Challenge Trophy", editia 2009-2011 .

Cele mai mari ocazii ratate de tricolori in prima repriza au fost ale lui Alexandru Ionita, care a sutat puternic din afara careului, putin peste bara transversala, si cea a lui Parvulescu, care a ratat intr-o situatie de unu la unu cu portarul italian.

In repriza a doua, Andrei Ionescu a fost campionul ratarilor pentru nationala Romaniei, dar balonul "a refuzat" sa intre in poarta si meciul s-a incheiat fara gol.

Urmatoarele doua partide ale nationalei Romaniei Under 23 din cadrul "International Challenge Trophy" vor avea loc in 21 aprilie cu Malta, pe stadionul "Hibernians" din Paola, si in 11 mai cu Belgia, meci ce va fi disputat in deplasare.

Castigatoarele celor trei grupe si cea mai buna echipa de pe locul secund se vor califica in semifinalele competitiei.

Romania" U 23": 12. Tatarusanu - 2. Homei (13. Straut '46), 4. D. Grigore, 6. Sirghi, 3. Sepsi (16. Radut '86) - 7. Chiacu (18. Antal '46), 5. Onicas (15. Olariu '76), 10. A. Ionescu, 8. Pirvulescu - 9. Ionita, 11. Alexe (17. Litu '65). Antrenor: Razvan Lucescu.

Italia "U 23": 1. Gadignani - 2. Laverone, 3. Benassi, 5. Pezzi, 6. Rossi - 10. Bigazzi (14. Pelizzer '67), 4. Branzani 8. Lanzolla (16. Puccio '61), 7 Puadrini (15. Iocoloano) - 11. Giacomelli (18. Nappello '46), 9. Scapuzzi (17. Gamiluzzi '76). Antrenor: Giorgio Veneri.

Victor Rebengiuc vine la GSP TV!... LPF a amanat decizia in cazul contestatiei FC Timisoara...