Schalke invinsa la Wolfsburg

Viitoarea adversara a Stelei in Europa League, Schalke 04, a fost invinsa duminica de VfL Wolfsburg, echipa fostului sau antrenor, Felix Magath, scor 1-2, intr-un meci din etapa a 5-a din campionatul Germaniei.

Raul a deschis scorul pentru Schalke in minutul 13, insa Wolfsburg a egalat prin Mandzukic dupa jumatate de ora de joc, acelasi jucator reusind dubla cu opt minute inainte de finalul intalnirii.

FC Koln a pierdut acasa impotriva lui Nurnberg, toate golurile marcandu-se in prima repriza.

Dubla lui Timmy Simons din minutele 31 si 36 le-a oferit oaspetilor un avantaj de doua goluri, insa Koln a redus din diferenta cu cinci minute inainte de pauza, prin Adil Chihi

sursa: antena3

Rapid se intoarce acasa. Echipa lui Razvan Lucescu va juca in Giulesti cu Juventus Bucuresti in cupa si cu CFR in campio... Hocheistul rus care supravietuise accidentului aviatic de la Iaroslavl a murit in spital...