Schalke s-a calificat cu emotii in optimi. Vezi rezultatele din Europa League!

Fosta adversara din grupe a Stelei a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de cehii de la Viktoria Plzen intr-o seara in care favoritele s-au calificat in optimile Europa League.

Steaua putea regreta si mai mult eliminarea din dubla cu Twente daca Huntelaar nu marca pentru Schalke in minutul 106 al meciului cu Viktoria Plzen. Daca ar fi trecut de trupa lui McClaren si conationalul lui Ola John nu ar marcat golurile decisive in prelungiri, ros-albastrii puteau intalni in optimi pe cehii la care evolueaza fostul alb-violet Marian Cisovsky.

Nimeni nu se astepta ca Schalke sa se chinuie atat de mult dupa ce Huntelaar a deschis scorul cu Plzen in chiar minutul 7. Mai mult, fosta adversara a Barcelonei si Milanului in liga a ramas in 10 oameni dupa o ora de joc, cand Bakos a fost eliminat. Cehii au reusit sa egaleze Rajtoral si au dus meciul in prelungiri.

Acolo insa, acelasi Huntelaar a marcat in minutele106 si 120, asa ca Schalke va intalni in optimi pe Twente Enschede.

Iata celelalte rezultate, precum si echipele calificate din saisprezecimile Europa League:

Sporting Lisabona - Legia Varsovia 1 - 0

Europa League/ Meciurile din optimile de finala: Sporting-City si Valencia-PSV, cele mai tari dueluri... Malaga umileste Zaragoza si urca pe 4. Vezi rezultatele din Spania!...

Hello Chef sezonul 7, 23 martie 2024. Confruntarea dintre Roxana Blenche și chef Samuel. Verdictul Dianei Matei Sambata, 23.03.2024, 15:30