Serie A: Fiorentina, remiza cu Juventus/ Catania - Lazio 1-4. Vezi rezultatele inregistrate in etapa 33!

Sansele lui Juventus de a prinde ultimul loc de Liga Campionilor s-au risipit la Firenze, dupa 0-0 cu formatia lui Adrian Mutu, intr-un meci contand pentru etapa a 33-a din Serie A

Lazio a facut un pas foarte important in lupta pentru ultimul loc de Liga Campionilor, invingand cu 4-1 la Catania. Desi a intrat in minutul 13, in locul lui Sculli, accidentat, atacantul argentinian Zarate a fost omul meciului, reusind un gol si doua pase decisive.

Mauri, Hernanes si Floccari au inscris restul golurilor lui Lazio, iar pentru gazde a punctat Schelotto. Radu Stefan a fost integralist si a primit un cartonas galben in prima repriza.

Serie A/ Etapa 33 - rezultate inregistrate duminica:

Catania - Lazio 1-4 (Schelotto 46'/ Hernanes 40', Mauri 56', Floccari 78', Zarate 90')

Cesena - Bari 1-0 ( Bogdani 48')

Chievo
- Bologna 2-0 (Constant 15', Marcolini 83')

Fiorentina - Juventus 0-0

Genoa
- Brescia 3-0 (Rafinha 59', Berardi 70', Antonelli 90')

Lecce - Cagliari 3-3 (Mesbah 49', Fabiano 88', Corvia 90', / Acquafresca 20', 72', Conti 67')

Napoli - Udinese (se disputa de la ora 21.45).