Simona Halep a pierdut în fața lui Garbine Muguruza! Spania este în avantaj

Simona Halep a fost învinsă în primul meci al zilei a doua de la Fed Cup de Garbine Muguruza, scor 4-6, 3-6. Spania are 2-1 la general.

| Agerpres

Simona Halep a fost învinsă în primul meci al zilei a doua de la Fed Cup de Garbine Muguruza, scor 4-6, 3-6. Spania are 2-1 la general, scrie gsp.ro

Românca a pierdut cu 4-6 primul set, după ce, la scorul de 1-5 pentru Muguruza, Simona a luat trei gameuri consecutive şi părea să se redreseze. Setul secund a fost echilibrat pînă la scorul de 2-2, cînd jucătoarea din Spania i-a luat break-ul Simonei, iar românca n-a mai reuşit decît un game pînă la finalul meciului.

De la ora 14:00 urmează întîlnirea dintre Irina Begu şi Soler Espinosa, care va fi liveTEXT pe GSP.RO, iar apoi va începe partida de dublu, Dulgheru/Niculescu - Garrigues/Arruabarrena.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a meciului AICI!

Victorie fără emoții! Simona Halep aduce primul punct României în meciul cu Spania... România învinge Spania ‪la ‎FedCup‬ si se califică în play-off-ul pentru Grupa Mondială...